SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ortaöğretim Genel Müdürlüğü Öğretim Materyalleri ve İçerik Geliştirme Daire Başkanlığı tarafından liseye başlayacak öğrencilere yönelik "Liseye Hoş Geldin" kitapları hazırlandı.

Ortaöğretim Genel Müdürlüğü Öğretim Materyalleri ve İçerik Geliştirme Daire Başkanlığı tarafından liseye başlayacak öğrencilere yönelik

Liseye başlayacak öğrencilere yönelik olarak Türk Dili ve Edebiyatı, Tarih, Coğrafya, Felsefe, Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji ve İngilizce derslerinden "Liseye Hoş Geldin" tanıtım ve etkinlik kitapları hazırlandı. Ortaöğretim Genel Müdürlüğü Öğretim Materyalleri ve İçerik Geliştirme Daire Başkanlığı tarafından hazırlanan kitaplarla öğrencilerin 9. sınıfta okula ve çevreye uyumun yanında akademik anlamda da uyum sağlanmasına destek olmak amaçlandı. Bu bağlamda hazırlanan "Liseye Hoş Geldin" kitaplarında 9. sınıftan başlayarak 10, 11 ve 12. sınıflarda hangi derslerin olduğu ve sınıf bazında hangi ünitelerin yer aldığı ile ilgili bilgiler verildi. Bu derslerin amaçları, derslere nasıl çalışılması gerektiği anlatırken öğrencilerin hazırbulunuşluk düzeyini de göz önünde bulundurarak çeşitli uygulamalar eklendi.

Kitaplara https://ogmmateryal.eba.gov.tr/liseye-hosgeldin linkinden ulaşılabilmektedir.

Kadı Burhanettin Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 17 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.