SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Örgün Ortaöğretime Yerleşemeyen Öğrenciler

Örgün Ortaöğretime Yerleşemeyen Öğrenciler

 

İlgi   :  a) Millî Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği.

            b) Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Uygulaması Tercih ve Yerleştirme e-Kılavuzu 2017

          

 

Temel eğitimden ortaöğretime geçişte; tercih, yerleştirme ve nakil işlemleri ilgi (a) Yönetmelik  ve ilgi (b) Kılavuz hükümlerine göre yapılmıştır. 

Bu süreçte; bir örgün ortaöğretim kurumunda öğrenim görmek üzere tercih hakkını kullanmayan veya tercihte bulunmalarına rağmen kontenjan sınırlaması nedeni ile  yerleşemeyen öğrencilerden örgün ortaöğretime devam etmek isteyenler, boş kontenjanlar doğrultusunda örgün ortaöğretim kurumlarına yerleştirileceklerdir.

Bu kapsamdaki öğrencilerin kendi illerinde 11-14 Eylül 2017 tarihinde il/ilçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyon ekranında görünen boş kontenjanı bulunan ortaöğretim kurumlarına taban puan şartını taşımaları kaydıyla 30 Ekim 2017 tarihine kadar başvuruda bulunmaları hâlinde il/ilçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonlarınca e-Okula kayıt işlemleri yapılacaktır. 

Bilgilerinizi ve herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesi için il/ilçe millî eğitim müdürlüklerince e-Okul sisteminden yerleşemeyen öğrenci bilgileri raporunun alınarak öğrenci ve velilerine gerekli rehberlik ve yönlendirmenin yapılması  hususunda 

Gereğini rica ederim.

 

 

İsmet YILMAZ

 Bakan     

Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 23 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.