Örgün eğitimle birlikte hafızlık eğitimi de veren ilimiz İmam Hatip Ortaokullarında öğrenim görecek öğrenciler için 'Hafızlık Öğrenci Seçme Sınavı' yapıldı.
![Örgün eğitimle birlikte hafızlık eğitimi de veren ilimiz İmam Hatip Ortaokullarında öğrenim görecek öğrenciler için 'Hafızlık Öğrenci Seçme Sınavı' yapıldı.](/meb_iys_dosyalar/2024_05/25152439_img20240525wa0011.jpg)
Örgün eğitimle birlikte hafızlık eğitimi de veren ilimiz İmam Hatip Ortaokullarında öğrenim görecek öğrenciler için 'Hafızlık Öğrenci Seçme Sınavı' yapıldı.
Hafızlık kabul sınavı, merkezde bulunan 9 okulumuzda 1650 öğrencinin katılımı ile gerçekleştirildi. Sınavların gerçekleştirildiği sınıfları ziyaret eden Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener, "Öğrencilerimizin Kur'an-ı Kerim öğrenme sevdalarında onlara destek olan velilerimize teşekkür ediyorum." Hafızlık eğitiminin önemine değinerek, sınava giren öğrencilere başarılar diledi.