SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Norm Fazlası Öğretmenlerin Görevlendirilmesi ve Eğitimi

Norm Fazlası Öğretmenlerin Görevlendirilmesi ve Eğitimi

Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğünün  08/06/2016 tarihli ve 10096465-160-E.6264515 sayılı yazısı.

 

Bakanlığımızın ilgi yazılarında; Kurumlarımızdaki öğretmen sayısının yetersizliği durumunda; özel eğitim okullarında, özel eğitim sınıflarında, hastane sınıflarında ve evde eğitim hizmetleri kapsamındaki öğretmen ihtiyacı, norm fazlası öğretmenlerin ve/veya ücretli öğretmenlerin görevlendirilmesi yoluyla karşılanabildiği, bu kapsamda  görevlendirilecek olan ya da ilerleyen zamanlarda görev almayı düşünen norm fazlası veya ücretli öğretmenlerin, özel eğitim alanındaki farkındalıklarını, bilgi, beceri ve yeterliliklerini arttırmak, eğitim öğretim yılı boyunca karşılaştıkları sorunlarda ihtiyaç duydukları desteği sağlamak amacıyla eğitim verilmesi planlanmaktadır. Bu eğitimi alan öğretmenler öncelikli olarak yukarıda anılan okullarda görevlendirileceği bildirilmektedir.

   Özel eğitim okullarında, özel eğitim sınıflarında, hastane sınıflarında ve evde eğitim hizmetleri kapsamında görev almak isteyen öğretmenlere, gönüllülük ilkesi çerçevesinde, eğitim öğretimi aksatmadan, 80 saatlik eğitim verilmesi; teorik eğitimin tamamlanması sonrasında, yapılacak planlama doğrultusunda öğretmenlere işbaşı eğitim desteğinin sağlanması  planlanmaktadır.

Bu kapsamda müracaat etmek isteyenlerin dilekçelerini 22 haziran 2016 Çarşamba gününe kadar Müdürlüğümüz Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmet Şubesine vermeleri gerekmektedir. 

Kadı Burhanettin Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 17 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.