SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ MUSTAFA ALTINSOY’UN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ MUSTAFA ALTINSOY’UN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

Bugün, Milli Mücadeleyi yöneten, kutsal vatan topraklarını düşman işgalinden kurtaran, milletin bağımsızlığını yine milletin iradesi ile koruyan ve bu nedenle, “Gazi” unvanı alan yüce meclisimizin kuruluş yıldönümünü kutluyoruz.

 

Sevgili çocuklar;

Türkiye Büyük Millet Meclisi, savaş sırasında ve Cumhuriyet döneminde üstlendiği tarihsel sorumluluk ile geleceğimizin sağlam temeller üzerinde biçimlenmesine büyük katkıda bulunmuş yüce bir kurumdur. Atatürk’ün böylesine büyük görevler üstlenen Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı günü bayram olarak armağan etmesi, sizleri verdiği değeri ve önemi göstermektedir.

Atatürk’ün sizlere olan şu hitabını hiç unutmayın. “Küçük hanımlar, küçük beyler! Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı, bir mutluluk sembolüsünüz. Memleketi asıl aydınlığa bağlayacak sizsiniz. Kendinizin ne kadar mühim, kıymetli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız.”

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk: “Bütün cihan bilmelidir ki artık bu devletin ve bu milletin başında hiçbir kuvvet yoktur, hiçbir makam yoktur. Yalnız bir kuvvet vardır. O da milli egemenliktir. Yalnız bir makam vardır. O da milletin kalbi, vicdanı ve mevcudiyetidir.” demiştir.

Bugün demokratik, hür dünyanın değer verdiği unsurların başında millet iradesini oluşturan, millet meclisleri gelmektedir. Bu nedenle “TBMM’ye sevgi ve saygı duymak”, aynı zamanda ‘bireysel hürriyetlerimize de saygı duymak’ anlamına gelmektedir.

Türk milletinin her kesiminin temsil edildiği TBMM’nin onur ve saygınlığını korumak, Cumhuriyetimize sahip çıkmak, ülkenin birlik ve beraberliğini ilelebet yaşatmak dileğiyle Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı yürekten kutlar saygılar sunarım.

 

Mustafa ALTINSOY

İl Milli Eğitim Müdürü

22-04-2018

Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 23 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.