SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşı’nın 2017-2018 Eğitim - Öğretim Dönemi Ders Yılı Kapanış Mesajı

Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşı’nın 2017-2018 Eğitim - Öğretim Dönemi Ders Yılı Kapanış Mesajı

Değerli Öğretmenlerim, Sevgili Veliler, Kıymetli Öğrenciler

2017-2018 Eğitim Öğretim Dönemi Ders Yılının sonuna geldik.  Ders yılımızın sonlanması, yeni bir sürecin de başlangıcı anlamına taşımaktadır.  İnanıyorum ki siz öğrencilerimiz, ders yılının tamamlanması ile kendinizi muhasebe etme ve hayata yeni bir başlangıç yapma şansını yakalayacaksınız. Bu sayede, önümüzdeki ders dönemine daha dinamik başlayacak ve gelecek hedefleriniz için daha azimli ve kararlı olacaksınız. Şunu da belirtmek gerekir ki notlarınız ne olursa olsun hepiniz bizim için ayrı bir değerdesiniz ve ülkemiz için çok büyük önem arz etmektesiniz.

Değerli Meslektaşlarım, Sevgili Veliler,

Eğitim, yaratılmışların en üstünü olan insana layık olduğu değeri kazandırma çabasıdır. Biz eğitimcilerin yegâne gayesi ise, insanın zaten özünde var olan güzellikleri ortaya çıkaracak bilgi ve ahlak esaslarını öğrencilerimize aşılamaktır. Yunus Emre´nin dediği gibi:

İlim ilim bilmektir / İlim kendini bilmektir

Sen kendini bilmezsen / Ya nice okumaktır

 

İşte bizler, bir ders yılının daha sonuna geldiğimiz bugünlerde, öğretmenlik hayatımız boyunca insanın kendini bilmesine ve bu vesile ile ona layık olduğu değeri kazandırma gayesine hizmet etmek maksadı ile buradayız.

Evlatlarını bizlere emanet eden değerli velilerimiz;  ilimiz, ülkemizde genelinde bakanlığımızın tekli eğitim hedefine en yakın ildir. Milli Eğitim Bakanımız Sayın İsmet Yılmaz’ın öncülük ettiği yatırılmalarla önümüzde yıldan itibaren inşallah tüm okullarımız tekli eğitimle öğrencilerimize hizmet verecektir.  Şehrimize kazandırdıklarınızdan dolayı ben, bir kez daha tüm öğrenci, öğretmen ve velilerimiz adına Milli Eğitim Bakanımız Sayın İsmet Yılmaz’a şükranlarımı arz ediyorum.

Bizler Sivas’taki eğitimciler olarak şu anda sadece başarıya odaklanmış durumdayız. Tüm eğitim çalışanlarımız ile ilimizi eğitim anlamında üst sıralara taşımak için gece-gündüz demeden gayret göstermekteyiz.   Öncelikli hedefimiz, kaliteli bir eğitimi şehrimizin her bir öğrencisine ulaştırmak, memleket meselesi olan meslek liselerimize nitelikli katılımı arttırmaktır.

Sözlerime son verirken burada olma sebebimiz olan öğrencilerimize, velilerimize ve özellikle de fedakâr çabalarla yavrularımızın vatanımıza, milletimize hayırlı bir nesil olması için gayret gösteren değerli meslektaşlarımıza teşekkür ediyor; medreseler şehri Sivas’ta eğitim neferi olmanın en büyük gurumuz olduğunu bir kez daha belirterek hepinize sağlıklı, huzurlu bir tatil dönemi diliyorum.

Ebubekir Sıddık Savaşçı

Milli Eğitim Müdürü


Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 23 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.