SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı’nın Sivas Kongresinin 99. Yıl Dönümü Mesajı

Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı’nın Sivas Kongresinin 99. Yıl Dönümü Mesajı

Tarihte pek çok medeniyete başkentlik yapan kadim şehir Sivas, Cumhuriyetimizin temellerinin atılmasına ve yeni bir devletin kurulmasına da hâmîlik etmiştir.

Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve dava arkadaşları 99 yıl önce bugün, Anadolu’nun en güvenilir şehri olan Sivas’ta bir araya gelerek vatan savunmasında her türlü fedakarlığı yapmaya hazır olan Sivas halkı ile kucaklaşmış ve milli mücadeleyi 108 gün buradan yönetmiştir. Sivas, bu yönü ile Cumhuriyetin kurucu başkenti olma vazifesini de üstlenmiştir.

Birlik ve beraberliğe her zamankinden daha fazla ihtiyacımızın olduğu şu günlerde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Burada bir milletin kurtuluşunu hazırlayan kararlar verildi.” cümlesi ile önemine değindiği Sivas Kongresi ve milli mücadele ruhunun canlı tutulması, bu şuurun genç nesillerimize aktarılması biz eğitimcilerin en önemli vazifesidir.

Bu duygu ve düşüncelerle 4 Eylül Sivas Kongresi´nin 99. yıl dönümünü kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bütün istiklal kahramanlarımızı rahmet ve şükranla anıyorum.

 

Ebubekir Sıddık Savaşçı

Milli Eğitim Müdürü

 

Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 23 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.