SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı'nın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı

Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı'nın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı

Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 96. yıldönümünü gururla kutlamaktayız. Cumhuriyetimizin yaklaşık bir asırlık tarihi,  milletimizin en zor şartlarda nasıl yeniden ayağa kalkabileceğini gösteren, geleceğimiz için bize umut veren sayısız vesikalarla doludur.

Biz eğitimcilerin yegâne görevi ise, bir cihan devletinin mirası üzerinde yükselen cumhuriyetimizi, "muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarma" mücadelesini yılmadan sürdürmektir.  

            Değerli meslektaşlarım, son dönemde ülkemizin güvenliğini tehdit eden olaylara karşı devletimizin başlattığı sınır ötesi operasyon bizlere bir kez daha göstermiştir ki bin  yıllık vatanımız Anadolu topraklarında, varlığımızı devam ettirmemiz ve her karışında kanı ile alın teri olan ecdadımızın mirasına sahip çıkmamız ancak vatanını candan seven,  ülke menfaatleri her şeyin üzerinde tutan, mukaddesat uğruna canını hiçe sayan nesiler yetiştirmekle mümkündür. Ancak böyle bir nesil, cumhuriyeti ebediyen yaşatacak,  ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkaracaktır.

Böyle bir neslin yetişmesi; öğrencisi için bazen bir toprak, bazen masmavi gökyüzü, bazen de engin bir deniz olan siz değerli öğretmenlerimizin gayretlerine muhtaçtır. Paha biçilemez emekleriniz neticesinde ülkesine gönülden bağlı nice gençlerin yetişeceğine inancım tamdır.

Bu duygu ve düşüncelerle Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını başta olmak üzere vatan için kanlarını dökmüş aziz şehitlerimizi rahmetle ve minnetle yâd ediyor, ülkemizin güvenliği için mücadele eden güvenlik güçlerimize kolaylıklar diliyor; Cumhuriyet Bayramı'nızı kutluyorum.  

Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 23 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.