SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı’nın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı

Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı’nın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı

Bugün, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 95. yıldönümünü gururla kutlamaktayız. Bir asırlık cumhuriyet tarihi, milletimizin en zor şartlarda nasıl yeniden ayağa kalkabileceğini gösteren, geleceğimiz için bize umut veren sayısız vesikalarla doludur. Biz eğitimcilerin yegane görevi ise, 600 yıllık bir cihan devletinin mirası üzerinde yükselen genç cumhuriyetimizi, “muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarma” mücadelesini yılmadan sürdürmektir.

             Değerli meslektaşlarım, son dönemde yaşanan olaylar göstermiştir ki millet iradesine yani hür iradeye dayanmayan her girişim hüsrana uğramaya mahkûmdur. Cumhuriyet ise hür iradenin teminatıdır.  Bizler eğitim camiasının neferleri olarak çağdaş ve demokratik anlayışı özümseyen, kültür birikimini milli ve manevi değerleri ile besleyen, ülke menfaatleri her şeyin üzerinde tutan nesiler yetiştirmekle mükellefiz. Ancak böyle bir nesil, cumhuriyeti ebediyen yaşatacak,  ülkemizi 2023 ve 2071 hedeflerine ulaştıracaktır. 

Bu duygu ve düşüncelerle Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü,  silah arkadaşlarını ve vatan için kanlarını dökmüş aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyor; Cumhuriyet Bayramınızı kutluyorum. 

Ebubekir Sıddık SAVAŞÇI

Milli Eğitim Müdürü

28-10-2018

Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 23 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.