SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı’nın 24 Temmuz Basında Sansürün Kaldırılışının Yıldönümü ve Basın Bayramı Kutlama Mesajı

Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı’nın 24 Temmuz Basında Sansürün Kaldırılışının Yıldönümü ve Basın Bayramı Kutlama Mesajı

21. yüzyılın Türkiye’sinde basın ve yayın organları, vatandaşlarımızın doğru ve hızlı bilgiye ulaşması noktasında son derece önemli kuruluşlardır.  Onların ifa ettikleri görevler neticesinde vatandaşlarımız, ülke ve dünya gerçekleriyle hızlı bir şekilde buluşmakta, en doğru ve güncel bilgilerle donanmaktadır.  Nitekim 15 Temmuz hain darbe girişiminde Türk basını hızlı ve tarafsız bilgi aktarma görevini layıkıyla yerine getirmiş, hain kalkışmanın başladığı ilk andan itibaren devlet büyüklerimizden gelen çağrıları vatandaşlarımıza hızlı şekilde aktararak ülkemizi bölmeyi hedefleyen dış güçlere fırsat vermemişlerdir.

Bu olay bir kez daha göstermiştir ki basın, demokratik sistemin yapı taşlarından biridir ve basınımızın özgür olması, hür ve bağımsız yayıncılık yapması, ülkemiz ve milletimiz için büyük önem taşımaktadır.

Ben bu vesile ile hızlı, tarafsız, objektif habercilik anlayışıyla görevini yerine getiren tüm basın kuruluşlarımızın ve basın mensuplarımızın Basın Bayramı’nı yürekten kutluyor, başta Sivaslı hemşerimiz İsmail Güneş ve Adem Yavuz olmak üzere görev uğruna şehit düşen,  ebediyete intikal eden tüm basın mensuplarımıza Allah’tan rahmet diliyorum.

Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 23 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.