SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı'nın 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı'nın 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Değerli meslektaşlarım

Gelişmenin ve ilerlemenin önündeki en büyük engel cehalettir. Sizler, millî eğitim davamızın yılmaz, yorulmaz, usanmaz davacılarısınız. Sizler; cahilin değil cehaletin düşmanı, ilim ve irfan ordusunun rütbesi, eğitimin temel taşı, çocukların can yoldaşı, bilimin sunucusu, mukaddes adına tüm değerlerin koruyucusu, peygamber mesleğinin icracılarısınız.  Büyük düşünür Sokrates, "Dünyada her şeye değer biçilir ama öğretmenin eserine değer biçilemez." diyerek sizlere ve yetiştirdiğiniz nesillere dikkat çekmiştir.  

Kıymetli Meslektaşlarım,

 Hayat paylaşıldığı zaman güzeldir. Öğretmen de hayatını öğrencileriyle paylaştığı için yaşamını güzelleştirir.

Eğitimin asıl gayesinin insan yetiştirmek, gönüller fethetmek olduğunu; kalbine giremediğimiz öğrencinin beynine asla giremeyeceğinizi, öğretmenliğin maddi kazançtan öte manevi bir kazancının olduğunu en iyi sizler bilmektesiniz.   

            Edebiyatımızın önemli fikir adamlarından olan ve gerçek eğitimin, millî ve manevi değerlerin aynı potada eritilmesi ile mümkün olacağını savunan Nurettin TOPÇU, öğretmenlik serüvenini anlatırken şöyle güzel bir ifade kullanıyor: "Tam kırk yıl muallimlik yaptım ve kırk yıl boyunca sınıfıma bir mabede girer gibi saygı ile girdim."

Sınıfına her girdiğinde bir mabede girer gibi imtina eden siz öğretmenlerimi saygı ile selamlıyor, bu özelliğinizi bir ömür boyu devam ettireceğinize inandığımı bilmenizi istiyor, hepiniziniz Öğretmenler Günü'nü yürekten kutluyorum.

Ebubekir Sıddık SAVAŞÇI

Millî Eğitim Müdürü

Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 23 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.