SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı´nın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı´nın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı’nın

23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı Kutlama Mesajı

 

Bu gün, milletimizin egemenliğini ilan ettiği bağımsızlık günüdür. Bu gün, Milli Mücadele’yi yöneten, kutsal vatan topraklarını düşman işgalinden kurtaran yüce meclisimizin kuruluş günüdür. Ve yine bu gün, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ülkemizin yarınlarını inşa edecek olan yavrularımıza armağan ettiği bayram günüdür.

           Değerli Öğretmenlerim,

Bu kutsal günün 99. yıl dönümünde yavrularımızın daha müreffeh ve aydınlık bir geleceğe sahip olmaları, sizin özverili çalışmalarınıza bağlıdır. Sizlerin gül yetiştirenlere mahsus hevesle, sevgi ve şefkatle çocuklarımızı geleceğe hazırlamanız, yarınlara güvenle bakmamız açısında büyük önem arz etmektedir. Sizlerin gayretleri ile ilim meşalesi kuşaktan kuşağa devredilecek, cumhuriyetin değerleri ile beslenen, kendine güvenen, çağın son teknolojisini en iyi şekilde üreten ve kullanan, ezbercilikten uzak, sorgulayan, eleştiren ve sorun çözen bir nesil yetişecektir.

            Sevgili çocuklar,

Atatürk’ün böylesine önemli bir günü sizlere armağan etmesi, sizlere verdiği değerin en büyük göstergesidir.  Atatürk’ün şu hitabını asla unutmayınız: “Küçük hanımlar, küçük beyler! Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı, bir mutluluk sembolüsünüz. Memleketi asıl aydınlığa boğacak sizsiniz. Kendinizin ne kadar mühim, kıymetli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız. Sizlerden çok şey bekliyoruz.”

             Bu vesile ile başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ülkemiz için canlarını feda etmiş aziz şehitlerimizi ve ebediyete irtihal eden gazilerimizi saygı, minnet ve şükranla anıyor, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nızı kutluyorum.

 

 

Ebubekir Sıddık SAVAŞÇI

Millî Eğitim Müdürü

Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 23 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.