SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı´nın 2018- 2019 Eğitim - Öğretim Dönemi Ders Yılı Açılış Mesajı

Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı´nın 2018- 2019 Eğitim - Öğretim Dönemi  Ders Yılı Açılış Mesajı

Kıymetli Meslektaşlarım, Değerli Veliler, Sevgili Öğrenciler,

Cennet vatanımızın her bir köşesinde, her bir hanesinde tatlı bir telaşın ve heyecanın yaşandığı bugün, ilimizde yeni eğitim öğretim ders yılına başlamanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Yine bugün, öğrencilerimizi bu ülkenin yarınları için milli, manevi ve evrensel değerleri tanıyan, ailelerine, topluma ve çevreye katkı sağlayan hoşgörülü ve paylaşmayı bilen, dürüst, erdemli ve mutlu bir vatandaş olarak hazırlayacak olmanın da heyecanı içerisindeyiz.

Bilinmelidir ki; ülkemizin bilimsel, teknolojik ve ekonomik alanda olduğu kadar, insani değerler bağlamında da gelişmesini sağlayacak en önemli unsur eğitimdir. Eğitimciler olarak bizler, böylesine stratejik öneme haiz bir alanda çalışıyor olmanın şahsımıza yüklediği sorumluluğun farkındayız. Onun içindir ki omuzlarımızda taşıdığımız bu yükün bilinci ile gelecek nesilleri yetiştirmenin uğraşındayız.

Değerli Veliler, Sevgili Öğrenciler

İlimizde bugün itibari ile resmi ve özel 647 kurumda yaklaşık 9.000 eğitim neferi öğretmenimiz ülkemizin yarınlarını imar etmek için 131.363 öğrencilerimizle buluştular.  Tabi böyle bir buluşmayı sağlamak için gerek şahsım gerek de Milli Eğitim Müdürlüğündeki mesai arkadaşlarım gece gündüz demeden gayret sarf ettiler.  Onların özverili çalışmaları neticesinde her yıl olduğu gibi bu yıl da öğrencilerimiz hem okullarını temiz ve nezih hem de ücretsiz ders kitaplarını masalarında hazır buldular.  Tüm bu gayretler, yarınlarımızın mimarı olan yavrularımızın eğitimi içindir.

Değerli veliler, en büyük kaygınızın çocuklarınızı geleceğe hazırlamak olduğunu biliyoruz. Bizler de sizlerle aynı kaygıyı taşıyoruz. Bu amacı gerçekleştirmede sizlerin görevi öğrencinize, okulunuza sahip çıkmak ve desteklemektir. Bu nedenle her daim okulunuzu ve öğretmenlerimizi ziyaret ediniz. Eğitimin yalnızca diplomadan ibaret olmadığını, ilimin yanında irfanın; maddiyatın yanında maneviyatın, kazanmanın yanında kazandırmanın, yaşamanın yanında yaşatmanın da gerektiğini unutmayınız.  Yavrularımızın yalnız öğretimi ile değil eğitimi ile de ilgileniniz. En büyük yatırımın bu dünyada hayırlı evlatlar bırakmak olduğunu unutmayınız.

     Sevgili öğretmenlerim sizlerin bu dünyadaki en güzel, en onurlu, en hayırlı mesleğini icra ettiğinizi biliyorum.  Son dönemde ülkemiz üzerinde oynanan oyunlar gösterdi ki öğretmenler olarak bizler tıpkı Çanakkale’de, Anafartalar’da, Doğu Cephesinde, yakın geçmişte 15 Temmuz gecesinde olduğu gibi yüreği vatan aşkı ile çarpan, ülke menfaatlerini her şeyin üzerinde tutan bir nesil yetiştirmek için bugün, dün olduğundan daha fazla gayret göstermek zorundayız. Yolumuz uzun, yükümüz ağır ama inancımız tamdır.

     Şurası da aşikârdır ki, yirmi birinci yüzyılın hızla değişen dünyasında yeniliklere ayak uydurmak, öğrencilerimizin ilgisini derslere yöneltebilmek sizlerin yoğun gayretine muhtaçtır. Öğrencilerimizle gönülden kurduğunuz “organik” bağlar. Çok kısa sürede meyvesini verecektir. Bir mum misali etrafını aydınlatırken kendisini feda eden bir mesleğin temsilcileri olan sizlerin gayretleri ile ülkemiz müreffeh yarınlara taşınacak, ilmi talep eden yani ömrünün her döneminde  “talebe” olan yeni bir nesil yetişecektir.

           Bu duygu ve düşüncelerle 2018-2019 Eğitim-Öğretim Dönemi Ders Yılının ülkemize, ilimize, öğrencilerimize, velilerimize, öğretmenlerimize hayırlı olmasını temenni ediyor; emekliye ayrılmış öğretmen ve diğer çalışanlarımıza sağlık ve mutluluk, aramıza yeni katılan genç öğretmen arkadaşlarımıza ise başarılar diliyorum.

Ebubekir Sıddık SAVAŞÇI

Milli Eğitim Müdürü

Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 23 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.