SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı'nın 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Kutlama Mesajı

Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı'nın 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Kutlama Mesajı

               Sevgili Gençler,

               Bugün Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün Millî Mücadele Hareketini başlatmak üzere Samsun'a çıkışının 100. Yılını büyük bir heyecan ve coşkuyla kutlamaktayız.  Bir asır önce başlayan bu hareket,  Türk Milleti'nin bağımsızlık umutlarını yeniden yeşertmiş ve özgürlüğe olan inancını kuvvetlendirmiştir. Bu diriliş hareketinin Sultan Şehir Sivas'ımız açısından müstesna bir anlamı vardır. Zira bu kadim şehir, Millî Mücadelenin en önemli kilometre taşlarından birisi olmuş ve 108 gün Millî Mücadeleye ev sahipliği yaparak 19 Mayıs 1919'da yakılan bağımsızlık meşalesini bir asır boyunca layıkıyla taşımıştır.

 

  Değerli Meslektaşlarım,

  Hem ülkemiz tarihinde hem de dünya tarihinde çok önemli bir yere sahip olan 19 Mayıs'ın gençlerimize armağan edilmesi biz öğretmenlere de büyük sorumluluklar yüklemektedir. Vatan ve millet şuuru ile yetişen, tarihine sahip çıkan, milli ve manevi değerlerine bağlı, her zaman ve her şartta ülkesinin çıkarlarına hizmet eden bir gençliğin yetişmesi ancak sizlerin gayretleri ile mümkündür.  Bu yolda gösterdiğiniz çaba, ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmada temel unsur olacaktır.

               Bu duygu ve düşüncelerle 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nızı kutluyor; başta geleceğimizin teminatı geçlerimiz olmak üzere hepinizi sevgi ve muhabbetle selamlıyorum.

 

Ebubekir Sıddık SAVAŞÇI

Milli Eğitim Müdürü

Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 23 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.