SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı'nın 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı

Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı'nın 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı

Milletimizin tıpkı Çanakkale'de ve İstiklal Harbi'nde olduğu gibi tüm fertleriyle tek yürek, tek bilek bir destana imza attığı şanlı günün seneyi devriyesindeyiz. Bildiğiniz gibi bundan tam üç yıl önce Mehmet Akif Ersoy'un "Kimi Hindu, Kimi Yamyam, Kimi Bilmem Ne Bela?" sözleri ile tarif edebileceğimiz azgın bir güruh, millî birlik ve beraberliğimize kastetmişti.

 Bu darbeci hainlere karşı ise "Vatanımız kutsaldır, bayrağımız, ezanımız kutsaldır. Bunları kanımız ve canımız pahasına korumak bizim şiarımızdır. Biliriz ki vatan sevgisi imandandır."diyen ve göğsünü sıradağlar gibi çelik zırhlı duvarlara siper eden kahraman milletimiz, bir kurtuluş destanına imza atmışlardı. 

İşte böylesine şanlı bir günün sene-i devriyesinde tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, bu şerefe nail olan tüm şehit ve gazilerimizin yakınlarına Türk Milleti adına şükranlarımı sunuyor, devletimizin dâim; birliğimizin muhkem olmasını temenni ediyorum.

 

Ebubekir Sıddık SAVAŞÇI

İl Millî Eğitim Müdürü

14-07-2019

Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 23 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.