SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı´nın 12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü Mesajı

Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı´nın 12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü Mesajı

             Her milletin tüm insanlığa armağan ettiği millî marşları ve bu marşları kaleme alan millî şairleri vardır. Bizim tarihimize damgasını vuran bu büyük şair ise Mehmet Akif Ersoy´dur.

Fikirleri ile edebiyat ve kültür hayatımızı zenginleştiren, yaşantısı ile Türk milletine ve hatta tüm insanlığa örnek olan millî şairimizin hayatını, düşüncelerini ve edebiyatımızdaki yerini canlı tutmak; özellikle genç nesillere tanıtmak yegâne görevimizdir. Bununla birlikte millî şairimiz tarafından bizlere emanet edilen ve zihinlerimizi şaşılıktan kurtuluşa, kalplerimizi sağlam bir duyuşa, bedenlerimizi ise sağlam bir duruşa çağıran İstiklal Marşı’mızın genç kuşaklarımız tarafından okunup anlaşılması, ondaki çağrıyı can kulağı ile dinleyerek ezanına, bayrağına ve millî değerlerine sahip çıkan bireylerin yetiştirilmesi,  en büyük gayemizdir. 

İstiklal Marşı’mızın “Millî Marş” olarak kabul edilişinin 98. yıl dönümünü büyük bir gururla kutladığımız bu günde, Akif’in hasta yatağında dile getirdiği  “Allah  bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın!” duasıyla sözlerime son veriyor, vatan şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u ve aziz şehitlerimizi rahmetle ve minnetle yâd ediyorum.

 

Ebubekir Sıddık SAVAŞÇI

Millî Eğitim Müdürü

 

Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 23 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.