SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, Sanat Sivas Projesi Kapsamında Halk Oyunları Kursuna Katılan Öğretmenlerle Bir Araya Geldi.

Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, Sanat Sivas Projesi Kapsamında Halk Oyunları Kursuna Katılan Öğretmenlerle Bir Araya Geldi.

Sanat Sivas Projesi Kapsamında Sivas'ta Gönüllü Öğretmenler Halk Oyunları Topluluğu Oluşturuldu. Proje kapsamında başlatılan halk oyunları kursuna katılan 80 öğretmen, Türk folklorunun öne çıkan birçok halk oyununu profesyonel eğitmenlerden öğreniyor.

Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, Şube Müdürümüz Muhammed Alpaslan Ünal ile birlikte Necip Fazıl Kısakürek Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Spor Salonunda çalışmalarına devam eden öğretmenleri ziyaret etti. Bir süre öğretmenlerle sohbet eden Savaşçı, Türk kültürünün en önemli değerlerinden olan halk oyunlarının öğretmenler tarafından icra edilmesinin çok önemli olduğunun altını çizerek, hem kursa katılan hem de eğitim veren öğretmenlere teşekkür etti.

Savaşçı, "Burada aldığınız eğitimler bu kültürümüzün yaşatılması açısından büyük önem arz ediyor. Çünkü sizler, aldığınız bu eğitimlerle öğrencilerimize de eğitim verecek ve halk oyunlarımızın gelecek kuşaklara aktarılması noktasında da önemli bir misyonu yerine getireceksiniz." Dedi.

Savaşçı, halk oyunları kursunu gerçekleştiren öğretmenler Serpil Dal, Muhdet Coşkun ve Sebahattin Eker ile de bir süre görüşerek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

BOYACI, TEBRİK ETTİ

Bir süre öğretmenlerin eğitimlerini izleyen Savaşçı, çalışmaları görüntüleyerek MEB Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Doç. Dr. Adnan Boyacı ile de paylaştı. Bunun üzerine Savaşçı'yı arayan Boyacı, kursa katılan öğretmenleri tebrik etti.

Öğretmenlerin gönüllü olarak böylesine önemli ve anlamlı bir projenin içerisinde yer almalarının çok önemli olduğunu belirten Boyacı, "Hepinizi ayrı ayrı tebrik ediyorum. Biz sizlerin gerçekleştirdiği bu çalışmalarda neye ihtiyacınız var ise her türlü desteği sağlamaya hazırız" ifadelerini kullandı.

09-01-202009-01-202009-01-202009-01-202009-01-202009-01-202009-01-2020

Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 23 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.