SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, Ortaokul Müdürleri İle VKS Üzerinden Gerçekleştirilen Toplantıda Bir Araya Geldi.

Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, Ortaokul Müdürleri İle VKS Üzerinden Gerçekleştirilen Toplantıda Bir Araya Geldi.

Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, il genelindeki ortaokulların müdürleri ile Video Konferans Sistemi (VKS) üzerinden gerçekleştirilen toplantıda bir araya geldi. Savaşçı'ya Şube Müdürlerimiz Hülya Bozbıyık ve Resul Çatal da eşlik etti.

 

Köy okullarında tüm kademelerde 15 Şubat'ta yüz yüze eğitime geçileceğini hatırlatan Savaşçı, uzaktan eğitim ve Covid-19 salgınının seyrine bağlı olarak farklı sınıf düzeyleri ve okul kademelerinde de il bazlı olarak yüz yüze eğitime başlanmasının gündemde olduğuna dikkat çekti. Sivas'ta yüz yüze eğitim için tüm hazırlıkların yapıldığını belirten Savaşçı, "Tüm okullarımız, yüz yüze eğitime hazır durumda. Okullarımızın hijyen malzemeleri ve dezenfektan konusunda hiçbir eksiği bulunmuyor. Salgın sürecinde alınması gereken tüm tedbirler alınmış durumda. Eğitim camiası olarak öğrencilerimizin okullarına döneceği günü iple çekiyoruz." Dedi.

Sivas'ın salgın sürecine rağmen LGS'de elde ettiği başarıya da dikkat çeken Savaşçı, bu yıl gerçekleştirilecek olan LGS sınavına hazırlık süreciyle ilgili de değerlendirmelerde bulundu. Kurslarda Öğretimin Planlanması ve Rehberlikte Üstünleşme (KÖPRÜ) projesi ile öğrencilerin daha iyi bir hazırlık süreci geçirdiklerini belirten Savaşçı, "Tüm öğretmenlerimize ve okul idarecilerimize bu süreçte gerçekleştirdikleri özverili çalışmalar için teşekkür ediyorum. Her zaman yanımızda olan Sayın Valimizin destekleri ile hem 7' ve 8'inci sınıf öğrencilerimize hem de YKS'ye hazırlanan öğrencilerimize sınavlara daha iyi hazırlanabilmeleri için yaklaşık 200 bin adet kitap dağıttık. Uzaktan eğitim ve Destekleme ve Yetiştirme Kurslarımızla öğrencilerimizin salgın sürecinde en iyi eğitimi alabilmeleri için gayret gösteriyoruz. İnşaallah öğrencilerimizin de gayreti ile bu yıl LGS'de daha iyi sonuçlar elde edeceğiz." İfadelerini kullandı.

Bir süre okul müdürleri ile sohbet eden Savaşçı, görüş, öneri ve talepleri de dinledi.

04-02-202104-02-2021

 

 

 

 

Kadı Burhanettin Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 17 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.