SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, "Motorlu Taşıt Sürücü Kursları Eğitim Semineri"nde Usta/Uzman Eğitici ve Sürücü Kurslarının Temsilcileri İle Bir Araya Geldi.

Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı,

Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Trafik Bilinci Oluşturma ve Geliştirme Derneği işbirliğinde düzenlenen "Motorlu Taşıt Sürücü Kursları Eğitim Semineri" devam ediyor. Sivas Öğretmenevinde düzenlenen seminerin ilk gününde Cumhuriyet Üniversitesi Öğretim Üyesi Sema Biçer tarafından "Trafikte Öfke Kontrolü ve Etkili İletişim" konusu işlendi. Seminerin ikinci gününde Vali Yardımcısı Mehmet Nebi Kaya tarafından Sivas ta trafik altyapısı, trafik adabı ve trafikte nezaket kuralları konularında bilgi verildi. Seminerin üçüncü gününde  İl Emniyet Müdürü Kenan Aydoğan tarafından "Trafik Kuralları, Sivas'ta Trafiğin durumu, gerçekleştirilen trafik projeleri" konularında katılımcılara bilgi verildi. Seminerin dördüncü gününde ise Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, usta/uzman eğitici ve sürücü kurslarının temsilcileri ile bir araya geldi. Programa Şube Müdürümüz Mehmet Darıcı ve Trafik Bilinci Oluşturma ve Geliştirme Derneği Başkanı Murat Kaya da katıldı.

Seminerde konuşan Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, Sivas'ta gerçekleştirilen trafik eğitimi çalışmalarına değindi. Savaşçı, güvenli bir trafik için eğitimin çok önemli olduğuna vurgu yaptı. Türkiye'de son yıllarda trafik güvenliği konusunda önemli çalışmalar yapıldığını ve bu çalışmalarla trafik kazalarında önemli bir azalma yaşandığını belirten Savaşçı, "Bu konuda hepimize önemli görev ve sorumluluklar düşüyor. Bizler, daha bilinçli bir toplum oluşması için çocuklarımıza okullarımızda bu konuda gereken eğitimleri veriyoruz. Toplumumuzun tüm kesimlerine bu bilinci yaymamız gerekiyor. Hem yaya, hem sürücüler olarak trafik kurallarına uyma noktasında üst düzey bir hassasiyet göstermemiz gerekiyor. Güvenli bir trafik için sizlerin de sorumluluğu çok büyük. Sizler eğitim verdiğiniz sürücü adaylarını değerlendirirken, trafiğe çıkmaya hazır olup olmadığını hassas bir şekilde tespit etmelisiniz. Ben bu konuda gereken hassasiyeti gösterdiğinize inanıyorum. Son düzenlemelerle sürücü eğitimleri oldukça iyi bir noktaya ulaştı. Artık adaylar, zorlu bir sınav sürecinden geçerek sürücü olmaya hak kazanıyor. Sizlerin de bu konudaki hassas yaklaşımlarınızla inanıyorum ki trafik güvenliğinde arzuladığımız noktalara geleceğiz." İfadelerini kullandı.

Konuşmasının ardından  usta/uzman eğitici ve sürücü kurslarının temsilcileri ile sohbet den Savaşçı, görüş, öneri ve talepleri de dinledi.

Seminer yarın Özel Öğretim Genel Müdürlüğü Trafik Daire Başkanlığı Şube Müdürü Cevdet Bulut'un bilgilendirme sunumu ve sonrasında yapılacak sertifika ve plaket takdimi töreni ile sona erecek.


27-09-201927-09-201927-09-201927-09-201927-09-201927-09-201927-09-201927-09-2019
Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 23 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.