SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, İlçe Milli Eğitim Müdürleri ile VKS Üzerinden Toplantı Gerçekleştirdi.

Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, İlçe Milli Eğitim Müdürleri ile VKS Üzerinden Toplantı Gerçekleştirdi.

Aralık ayı ilçe milli eğitim müdürleri toplantısı, Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı başkanlığında yapıldı. Covid-19 Salgını dolayısıyla video konferans sistemi (VKS) üzerinden gerçekleştirilen toplantıya, şube müdürlerimiz de katıldı.

 

Toplantıda pandemi sürecinde gerçekleştirilen eğitim faaliyetleri, proje ve çalışmalarla ilgili değerlendirmelerde bulunan Savaşçı, uzaktan eğitim sürecinin etkin ve aksamadan yürütülmesi için gereken hassasiyetin gösterilmesini istedi. İnternet erişimi olmayan öğrencilerin online ders imkanlarından yararlanması için gereken çalışmaların yapılması ve bu konunun titizlikle takip edilmesi talimatını veren Savaşçı, "Bu kapsamda oluşturduğumuz EBA Destek Noktalarının aktif olarak kullanılmasını istiyoruz. Öğrencilerimizin bu imkândan faydalanması için de gereken çalışmaları yapalım." Dedi.

Kurslarda Öğretimin Planlanması ve Rehberlikte Üstünleşme (KÖPRÜ) Projesinin devam ettiğini hatırlatan Savaşçı, bu yıl YKS'ye girecek öğrenciler için de proje kapsamında çalışmalar yapılacağını belirtti.

Savaşçı, "Geçen yıl LGS'ye girecek öğrencilerimiz için uyguladığımız proje ile önemli bir başarı yakaladık. Bu yıl hem bu başarıyı artırarak devam ettirmek, hem de üniversiteye hazırlanan öğrencilerimizin başarısını artırmak için çalışmalar yapıyoruz. İnşallah, YKS'ye girecek öğrencilerimize de KÖPRÜ projesi ile gereken desteği sağlayacağız." Dedi.

KÖPRÜ Projesi kapsamında hazırlanan materyallerin de en kısa sürede öğrencilere ulaştırılmasını isteyen Savaşçı, Sivas Valiliği himayesinde Milli Eğitim Müdürlüğümüzce başlatılan Evde Kal Kitapla Kal kampanyası kapsamında öğrencilere ulaştırılacak kitapların da aynı titizlikle dağıtımının yapılması talimatını verdi.

Savaşçı, konuşmasının ardından ilçe milli eğitim müdürlerinin görüş, öneri ve taleplerini dinledi. Toplantının son bölümünde şube müdürlerimiz, sorumluluk alanları ile ilgili bilgilendirmelerde bulundu.

08-12-202008-12-202008-12-202008-12-2020

Kadı Burhanettin Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 17 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.