SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, Gölova'da Görev Yapan Öğretmenlerle Bir Araya Geldi.

Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, Gölova'da Görev Yapan Öğretmenlerle Bir Araya Geldi.

Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, müdürlüğümüzce düzenlenen "Burası Öğretmenler Odası" adlı öğretmen buluşmaları projesi kapsamında Gölova'da görev yapan öğretmenlerle bir araya geldi. Gölova Öğretmenevinde gerçekleştirilen programa Şube Müdürümüz Muhammed Alpaslan Ünal ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Salih Sönmez de katıldı.

 

Programda konuşan Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, Sivas'ta eğitimin kalitesini istenilen düzeye ulaştırmak için yürütülen proje ve çalışmalara değindi. Milli Eğitim Bakanlığınca açıklanan 2023 Eğitim Vizyonu kapsamında Sivas'ta örnek projelerin hayata geçirildiğini belirten Savaşçı, müdürlüğümüzce başlatılan "2023'e Doğru Eğitimde Değişim Dönüşüm Hareketi" ve buna bağlı olarak yürütülen çalışmalar hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Savaşçı, "Sivas'ta en büyük avantajımız eğitime büyük önem veren ve hemen her konuda bizim yanımızda olan, neredeyse hiçbir makul talebimizi geri çevirmeyen bir valimizin olmasıdır. Bizler, Sayın Valizimiz himayelerinde gerçekten çok önemli çalışmaları büyük bir hızla ve aksatmadan yürütüyoruz. Okullarımıza robotik kodlama, müzik ve resim atölyeleri kazandırıyor, çocuklarımızın sosyal sportif ve kültürel faaliyetlerin içerisinde aktif bir şekilde yer almalarını sağlıyor, sportif faaliyetlerin aksamadan yürütülmesi için okullarımıza spor malzemesi desteği sağlıyoruz. Değerli öğretmenlerim; ebetteki bu proje ve çalışmalar çok önemli. Ama asıl önemli olan eğitimin uygulayıcısı olan sizlersiniz. Sizlerin isteği ve gayreti olmadan, başarıya ulaşmamız mümkün değil. Hep birlikte yürüttüğümüz bu çalışmaların bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da aynı istek ve kararlılıkla yürütüleceğine inanıyor, hepinize gayret ve özverili çalışmalarınızdan dolayı teşekkür ediyorum." İfadelerini kullandı.

Konuşmasının ardından bir süre öğretmenlerle sohbet eden Savaşçı, daha sonra öğretmenlerin görüş, öneri ve taleplerini dinledi. Savaşçı, toplantının ardından öğretmenlerle birlikte iftar yaptı. İftar yemeğine Gölova Kaymakamı Adnan Karaosmanoğlu da katıldı.

22-05-201922-05-201922-05-2019 

 

Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 23 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.