SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, DYK Ana Merkez Binasında İncelemelerde Bulundu.

Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, DYK Ana Merkez Binasında İncelemelerde Bulundu.

Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, Şube Müdürümüz Fahrettin Bülbül ile birlikte Gültepe Mahallesindeki eski İzzettin Keykavus İlkokulu binasında oluşturulan Destekleme ve Yetiştirme Kursu (DYK) ana binasında incelemelerde bulundu.

 

Sivas Valiliği himayesinde Milli Eğitim Müdürlüğümüzce hayata geçirilen Kurslarda Öğretimin Planlanması ve Rehberlikte Üstünleşme (KÖPRÜ) projesi kapsamında oluşturulan DYK'ların koordinasyonunun sağlanacağı binada yürütülen çalışmalar hakkında bilgi alan Savaşçı, hazırlıkların kısa süre içerisinde tamamlanması talimatını verdi.

KÖPRÜ Projesi kapsamında Milli Eğitim Müdürlüğümüzce il genelinde düzenlenen hazırbulunuşluk sınavı sonucuna göre yüzde 3'lük dilime giren öğrencilerin ana DYK merkez binasında kurslara katılacağını belirten Savaşçı, "KÖPRÜ projesini çok önemsiyoruz. Bu proje ile oluşturduğumuz kurs merkezlerinde 8. Sınıfta okuyan öğrencilerimize eğitim desteği vereceğiz. Öğrencilerimiz farklı okullarda farklı öğretmenlerle ve farklı öğrencilerle DYK kurs sürecini tamamlayacak ve bu proje aynı yaş grubundaki çocuklarımızın rehberlik faaliyetlerini daha bilinçli ve etkili bir şekilde yürütmemizi sağlayacaktır. Bu noktada müdürlüğümüzce hazırlatılan yazılım daha nesnel ölçme değerlendirme yapmamıza imkan verecek. İlimiz genelinde ana merkezin dışında 17 kurs merkezi daha oluşturduk. Bu merkezlerde öğrencilerimizi Liselere Giriş Sınavına hazırlayacağız. Destekleme ve yetiştirme kurslarımızın daha profesyonel bir çizgide devam edebilmesi için böyle bir uygulamayı planladık. Ana merkez binamızda DYK'ların genel koordinasyonu sağlanacak." İfadelerini kullandı.

23-09-201923-09-201923-09-2019

 

 

Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 23 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.