SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, 4 Eylül Sivas Kongresinin 101. Yılı Dolayısıyla Mesaj Yayımladı

Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, 4 Eylül Sivas Kongresinin 101. Yılı Dolayısıyla Mesaj Yayımladı

 

Bundan bir asır önce, vatanın parçalanamaz bir bütün olduğunu, manda ve himayenin asla ve kat'a kabul edilmeyeceğini, her şartta ve durumda hür ve bağımsız bir ülke için mücadele edileceğini beyan eden kahraman vatan evlatları; Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün öncülüğünde bir araya geldi ve cemiyetleri tek çatı altında birleştirerek bağımsızlık yolunda ulusumuza tek yumruk olunacağının müjdesini verdi.

Eğitimciler olarak biliyoruz ki gönderinde ay yıldızlı bayrağımızın dalgalandığı, minarelerinde ruh ve mana dünyamızın sembolü olan ezanların yankılandığı, millî egemenliğin hâkim olduğu özgür bir ülkede alnı ak, başı dik yaşıyorsak; çocuklarımız neşe içinde cıvıl cıvıl sınıfları doldurabiliyorsa ve öğretmenlerimiz yavrularımıza hür bir ülkenin haritasını gösterebiliyorsa bunu, yüz bir yıl önce vatanımızın bağımsızlığı için mücadeleye girişen ecdadımıza borçluyuz.

 

Bu duygu ve düşünce ile hem geçmişte hem de bugün, bağımsızlık için canı ve kanı ile mücadele veren tüm şehitlerimize ve gazilerimize Allah'tan rahmet diliyor; saygıyla yâd ediyorum. 

 

Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 23 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.