SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, 24 Temmuz Basında Sansürün Kaldırılışının 111. Yıl Dönümü ve Basın Bayramı Dolayısıyla Mesaj Yayımladı.

Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, 24 Temmuz Basında Sansürün Kaldırılışının 111. Yıl Dönümü ve Basın Bayramı Dolayısıyla Mesaj Yayımladı.

Demokrasinin en önemli unsurlarından biri olan basın-yayın organları, halkın doğru bilgiye ulaşmasını sağlamakta, ülkemizin dününe, bugününe ve yarınına ışık tutmaktadır. Ulusal ve uluslararası alanda yaşanan gelişmelerin, güncel konu ve olayların doğru ve etkin bir şekilde kamuoyuna aktarılması, herhangi bir bilginin saniyeler içerisinde yayıldığı çağımızda büyük önem taşımaktadır. Basın yayın kuruluşlarının doğru bilgiyi hızlı bir şekilde insanlara ulaştırması, yaşanan bazı hadiselerde oluşan bilgi kirliliğini ortadan kaldırmakta, oluşabilecek birçok olumsuzluğun da önüne geçmektedir. Nitekim 15 Temmuz hain darbe girişiminde de Türk basını görevini layıkıyla yerine getirerek ülkemiz için oluşturulmak istenen senaryonun hayata geçirilmesine izin vermemiştir.

Bu vesile ile hızlı, tarafsız, objektif habercilik anlayışıyla görevini yerine getiren tüm basın kuruluşlarımızın ve basın mensuplarımızın 24 Temmuz Basın Bayramı'nı yürekten kutluyor, başta Sivaslı hemşerimiz İsmail Güneş ve Adem Yavuz olmak üzere görev uğruna şehit düşen, ebediyete intikal eden tüm basın mensuplarımıza Allah'tan rahmet diliyorum.

23-07-2019

 

Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 23 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.