SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve İstanbul Gönüllü Eğitimciler Derneği (İGEDER) İşbirliği İle Gerçekleştirilen “Liderlik ve Etkili İletişim” Seminerleri Sona Erdi.

Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve İstanbul Gönüllü Eğitimciler Derneği (İGEDER) İşbirliği İle Gerçekleştirilen “Liderlik ve Etkili İletişim” Seminerleri Sona Erdi.

Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve İstanbul Gönüllü Eğitimciler Derneği (İGEDER) işbirliği ile gerçekleştirilen “Liderlik ve Etkili İletişim” seminerleri sona erdi.  Vali Zübeyir Kemelek İlkokulunda düzenlenen kapanış programına Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı’da katıldı. Öğretmenlere yönelik hizmet içi eğitim faaliyetlerine her geçen gün bir yenisinin eklendiğini belirten Savaşçı, öğretmenlerden gelen talepler doğrultusunda bu yöndeki faaliyetlerin artarak devam edeceğini söyledi.

Savaşçı; “Bakanlığımız geçtiğimiz günlerde 2023 Eğitim Vizyonu Belgesini yayınladı. Bu vizyonda öğretmenlerimizin mesleki gelişimleri de oldukça geniş bir yer buldu. Ayrıca geçtiğimiz ay ilimizde düzenlediğimiz Eğitim Paydaşları Çalıştayında da öğretmenlerimizden hizmet içi eğitimlerin arttırılması nokrasında talepler geldi. İşte bu doğrultuda müdürlüğümüz harekete geçti ve çok kısa bir sürede yoğun bir hizmet içi eğitim faaliyetine başladı. Geçtiğimiz hafta Harezmi Eğitim Modeli ile ilgili öğretmenlerimize bir haftalık eğitim verdik. Önümüzdeki hafta da okul öncesi öğretmenlerimize montesorri uygulamalarına yönelik eğitimlerimiz olacak. İlerleyen dönemlerde de peyderpey eğitimlerimiz devam edecek ve hep birlikte kendimizi yineliyerek değil yeniliyerek mesleğimizde en iyisi olmaya gayret edeceğiz.  

Değerli Meslektaşlarım; sizler de biliyorsunuz ki 21. yüzyılın hızla değişen dünyasında sürekli gelişmeyi, yenilenmeyi zorunlu kılan bir mesleğin temsilcileriyiz. Hem öğrencilerimize aktardığımız bilgiler hem de bilgiyi aktarma yöntemlerimiz sürekli güncellenmeye muhtaçtır. Bizler,  görevimiz icabı anın bir an dahi gerisinde kalmayı kabul edemeyiz. Temenni ediyorum ki bu eğitimler vesilesi ile kendimizi sürekli yenileyecek ve mesleki anlamda her daim zinde kalacağız.

Bu eğitim faaliyetimizde Yozgat, Konya ve Nevşehir’den gelen eğitimcilerimiz sizleri ‘etkinliklerle değerler eğitimi, öğretmenin beden dili, liderlik ve takım yönetimi’ gibi güncel konularda bilgilendirdiler. Ben eğitimlerin hayırlara vesile olmasını diliyor kar kış demeden buralara kadar gelen eğitimcilerimiz Süleyman Koçak, Mustafa Aslan, Haşim Akın ve Ahmet Özalp hocalarıma sizlerin huzurunda bir kere daha teşekkür ediyorum.” İfadelerini kullandı.

Savaşçı, konuşmasının ardından eğitimcilere plaket takdim etti.

18-11-201818-11-201818-11-201818-11-201818-11-201818-11-201818-11-2018

Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 23 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.