SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından hazırlanan “Harflerin Dünyasındayım” adlı projenin tanıtım toplantısı yapıldı.

Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından hazırlanan “Harflerin Dünyasındayım” adlı projenin tanıtım toplantısı yapıldı.

Halk Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantıya, Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy, Milli Eğitim Şube Müdürümüz Mücahit Gül ve Proje sorumlusu Türkçe Öğretmeni Asım Çetinkaya ile ilimiz merkez ortaokullarında görevli Türkçe öğretmenleri katıldı.

 

Proje sorumlusu Türkçe Öğretmeni Asım Çetinkaya, toplantıda öğrencilere deyim ve atasözlerini tanıtma ve kelime hazinelerini zenginleştirmeyi hedefleyen projenin detayları hakkında bilgi verdi.

Çetinkaya; “Projemiz, öğrencilerimizin kendilerini ifade etme becerilerinin artmasına, deyim ve atasözlerini daha yakından tanımalarına ve birbirleri ise sosyal anlamda tanışma ve kaynaşmalarının sağlanmasına hizmet edecek. Bu kapsamda ortaokul öğrencilerimiz arasında deyim ve atasözü yarışmaları gerçekleştirilecek.” İfadelerini kullandı.

Toplantıda konuşan Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy ise Kültürel anlamdaki birikimlerimizin gelecek kuşaklara aktarılması noktasında hem kitap okumanın hem de deyim ve atasözlerinin çok önemli bir yeri olduğunu söyledi. Bu noktada Türkçe öğretmenlerine büyük görevler düştüğünü belirten Altınsoy, sadece akademik başarının önemli olmadığını, iyi bir bireyin kendini ifade gücünün de yeterli düzeyde olması gerektiğini söyledi.

Atasözlerinin bir konuyu tek bir cümle ile anlatabildiğini dile getiren Altınsoy, bu sözlerin atalarımızın büyük tecrübeleri soncunda ortaya çıktığını belirterek; “Bizim kendi kültür ve irfanımızda geniş yer bulan atasözlerimizi çocuklarımıza öğretmemiz gerekiyor. Bu anlamda ARGE birimimiz tarafından hazırlanan “Harflerin Dünyasındayım” projesi çok önemli. Bu projenin amacı atasözlerimizi, deyimlerimizi ön plana çıkararak çocuklarımızın eğitimine katkı sağlamaktır. Ben emeği geçen herkese ve katkılarınızdan dolayı tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyorum” dedi.

 

Toplantıda Türkçe öğretmenleri proje hakkındaki görüş ve önerileri dile getirirken, Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından gerçekleştirilen TEOG deneme sınavında yer alan Türkçe sorularına yönelik görüş ve öneriler de masaya yatırıldı.

07-12-201607-12-201607-12-2016

Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 23 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.