SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile Sivas AKÇED arasında Ufka Yolculuk Bilgi Ve Kültür Yarışmaları-6 “Kur’an ve Sünnet Bütünlüğü Yarışması” protokolü imzalandı.

Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile Sivas AKÇED arasında Ufka Yolculuk Bilgi Ve Kültür Yarışmaları-6 “Kur’an ve Sünnet Bütünlüğü Yarışması” protokolü imzalandı.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü’nün (YEĞİTEK) destekleri ile düzenlenen ve geleneksel hale gelen Ufka Yolculuk Bilgi Ve Kültür Yarışmaları’nın bu yıl 6’ncısı düzenlenecek. “Kur’an ve Sünnet Bütünlüğü Yarışması” teması ile gerçekleştirilecek yarışma programı için Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile Sivas Ahlak Kültür ve Çevre Derneği (AKÇED) arasında işbirliği protokolü imzalandı. Müdürlüğümüz toplantı salonunda gerçekleştirilen imza törenine Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy, Müdür Yardımcımız Dursun Yıldırım, Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışmaları İl Sorumlusu Feramuz Yılmaz ve Sivas AKÇED Yönetim Kurulu üyeleri katıldı.

 

İmza töreni öncesinde proje ve bu yılki yarışma teması hakkında bilgi veren Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışmaları İl Sorumlusu Feramuz Yılmaz, bireylere nitelikli kitap okuma alışkanlığı kazandırılması amacıyla düzenlenen yarışmanın bu yıl ki ana temasının Kur’an ve Sünnet bütünlüğü olduğunu söyledi. Yılmaz, “Projeyle; okuyan, düşünen ve okuduklarıyla hayatına yön veren bireylerin yetişmesine katkı sağlamayı, halkımızın ve özellikle gençlerimizi sahih kaynaklarla buluşturmayı, bilinçli, hurafelerden uzak bir yaşam sağlanmayı ve temel bilgilerin öğrenildiği bir toplum oluşturmayı hedeflenmekteyiz.” Dedi.

Yılmaz, Türkiye Genelinde 08 Nisan 2018 Pazar günü saat 10.00’da tek oturumda test usulü yapılacak olan yarışmaya www.ufkayolculuk.com adresinden 04 Mart 2018 tarihine kadar başvuruda bulunulabileceğini söyledi.

Ufka Yolculuk Bilgi Ve Kültür Yarışmaları’nın önemli ve oldukça faydalı bir proje olduğunu belirten Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy ise “Feramuz Beyin de belirttiği gibi bu yıl ki temamız Kur’an ve Sünnet Bütünlüğü olacak. Diğer yarışmalardan farklı olarak bu yarışmanın bir kazananı olacak ama kaybedeni asla olmayacak. Çünkü yarışmaya katılan tüm bireyler Kur’an ve Sünnet üzerine önemli bilgiler edinecek. Zaten yarışmanın ana hedefi de bu. Her yıl olduğu gibi bu yıl da yoğun bir katılım olmasını bekliyoruz. Ben, protokolümüzün hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.” dedi.

Konuşmaların ardından Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy ve Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışmaları İl Sorumlusu Feramuz Yılmaz protokolü imzaladı.

 

Daha sonra AKÇED Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Gün, Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy adına dikilen fidan için sertifika takdim etti.

13-12-201713-12-201713-12-201713-12-2017

Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 23 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.