SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürlüğümüz İle İl Müftülüğü Arasında Eğitimde İşbirliği Protokolü İmzalandı.

Milli Eğitim Müdürlüğümüz İle İl Müftülüğü Arasında Eğitimde İşbirliği Protokolü İmzalandı.

Milli Eğitim Müdürlüğümüz İle İl Müftülüğü arasında eğitimde işbirliği protokolü imzalandı. Müdürlüğümüz toplantı salonunda gerçekleştirilen imza törenine Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, İl Müftüsü Yusuf Akkuş ve Şube Müdürümüz Fehmi Tutkun katıldı.

 

Protokolün kapsam ve amacı hakkında bilgi veren Savaşçı, kurumlar arasında tesis edilecek işbirliği çerçevesinde; temel eğitim ve ortaöğretim çağındaki öğrencilere, milli, manevi, ahlaki, insani ve kültürel değerlerin benimsetilmesinin hedeflendiğini söyledi. Bu kapsamda birçok ortak çalışmanın hayata geçirileceğini belirten Savaşçı; “Bu işbirliği neticesinde; öğrencilerimizin mesleki, akademik, sportif, sanatsal, kültürel, sosyal ve yabancı dil gibi alanlarda yeteneklerinin ortaya çıkarılması ve geliştirilmesi, onlara çağımızın gerektirdiği bilgi ve becerilerin kazandırılması, öğretmenlerin ve din görevlilerinin mesleki gelişimlerinin desteklenmesini amaçlıyoruz. Hayırlı uğurlu olsun.” İfadelerini kullandı.

İl Müftüsü Akkuş ise işbirliği protokolünün hayırlı uğurlu olmasını dileyerek, yarınların teminatı olan genç nesillerin en iyi şekilde geleceğe hazırlanmasının önemine vurgu yaptı. Akkuş, bu amaçla hayata geçirilecek işbirliği çalışmalarının hayırlı uğurlu olmasını diledi.

Konuşmaların ardından Savaşçı ve Akkuş, eğitimde iş birliği protokolünü imzaladı.

12-10-201812-10-201812-10-201812-10-201812-10-2018

Kadı Burhanettin Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 17 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.