SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Bakanlığı ve Adalet Bakanlığı Arasında İmzalanan "Eğitim ve Öğretim İş Birliği Protokolü" Kapsamında Sivas'ta Yürütülecek Çalışmalar Değerlendirme Toplantısında Ele Alındı.

Milli Eğitim Bakanlığı ve Adalet Bakanlığı Arasında İmzalanan

Milli Eğitim Bakanlığı ve Adalet Bakanlığı arasında imzalanan "Eğitim ve Öğretim İş Birliği Protokolü" kapsamında Sivas'ta yürütülecek çalışmalar değerlendirme toplantısında ele alındı. Sivas Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Uğurlu'nun makamında gerçekleştirilen toplantıya Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı ve ilgili kurumların temsilcileri katıldı.

Bakanlıklar arasında imzalanan "Eğitim ve Öğretim İş Birliği Protokolü" kapsamında; tutuklu, hükümlü, yükümlü ve eski hükümlüler ile annesi yanında kalan 3-6 yaş grubu çocukların iyileştirme çalışmaları kapsamında kişisel, sosyal ve mesleki gelişimlerinin sağlanması, okuryazar olmayanların okuryazar hâle getirilmesi, örgün eğitim dışında kalanların eğitimlerine devam etmelerinin sağlanması, Ceza İnfaz Kurumu bünyesinde okul öncesi, lise, mesleki eğitim merkezi ya da şubelerinin açılması, yükümlülerin lise diplomasına erişim programlarına katılımının sağlanması ve halk eğitim merkezleri tarafından kurs/sosyal etkinlikler düzenlenmesi planlanıyor.

25-06-202025-06-202025-06-2020 

Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 23 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.