SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Sivas’ta çeşitli temaslarda bulundu.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Sivas’ta çeşitli temaslarda bulundu.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Sivas’ta çeşitli temaslarda bulundu. Bakan Yılmaz’a, Sivas Valisi Davut Gül, Belediye Başkanı Sami Aydın, Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy ve il protokolünün önde gelen isimleri eşlik etti.

Bakan Yılmaz, ilk olarak Karayolu ile Gemerek’e geldi. Gemerek Kartalkaya Köyü Kasımbey Çayı üzerinde inşa çalışmaları devam eden Kartalkaya Barajı şantiyesinde incelemelerde bulunan Bakan Yılmaz, çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı. Bakan Yılmaz, daha sonra Şarkışla ilçesinde çeşitli programlara katıldı. İlk olarak Âşık Veysel Gençlik ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen Şarkışla Çiftçi Eğitim Semineri programına katılan Bakan Yılmaz, burada yaptığı konuşmada tarımdan-eğitime, hemen her alanda Türkiye’nin büyük bir kalkınma içerisinde olduğunu belirtti. Tarımsal alanda geliştirilen proje ve desteklemeler hakkında bilgiler veren Bakan Yılmaz, eğitim alanındaki bazı gelişmelere de değindi.

“TÜRKİYE’NİN EN ÖNEMLİ KAYNAĞINI EĞİTİME AYIRIYORUZ”

Türkiye’de eğitimin iyi bir noktaya geldiğini ancak eğitimin kalitesini artırmak için çaba harcadıklarını belirten Bakan Yılmaz, “Türkiye’nin eğitimi iyi gidiyor. Gayretimiz ise eğitimin kalitesini artırmak. Türkiye’yi iyi bir noktaya getirdik ama hedefimiz burası değil. Hedefimiz Türkiye´yi dünyanın en büyük 10 ekonomisinden birisi haline getirmek, çiftçimizi ve insanımızı müreffeh kılmak, yarınından kaygı duymayacak bir hale getirmek. Bunun için de eğitim şart.

Türkiye Cumhuriyeti hükümeti, bütçesinden en fazla payı eğitime ayırıyor. Bugün 122 milyar lira eğitime ayırıyoruz. Toplam bütçenin yüzde 20’si… Savunma ve sağlık bunun gerisinde. Türkiye’nin en önemli kaynağını eğitime ayırıyoruz." ifadesini kullandı.

 

Bakan Yılmaz, programın ardından ilçe köy, mahalle muhtarları ve STK temsilcileri ile değerlendirme toplantısında bir araya geldi.

09-03-201709-03-201709-03-201709-03-201709-03-201709-03-2017

Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 23 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.