SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener'in göreve başlama mesajı

Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener'in göreve başlama mesajı

Değerli Sivaslılar, kıymetli meslektaşlarım, sevgili öğrenciler ve kıymetli veliler;

Sivas İl Millî Eğitim Müdürlüğü görevine, 25 Ağustos 2023 tarihi itibarıyla başlamış bulunmaktayım. Anadolu kültürünün temel yapı taşlarından biri olan kadim şehirlerimizden Sivas'a hizmet edecek olmanın heyecanı ve bahtiyarlığını yaşıyorum. 100. yılını kutlayacağımız Cumhuriyetimizin temellerinin atıldığı şehrimizde Türkiye Yüzyılının temelleri atılırken bizleri böylesine değerli bir şehre hizmet etme makamına uygun gören başta Sayın Bakanımız Prof. Dr. Yusuf Tekin olmak üzere tüm devlet büyüklerimize şükranlarımı arz ediyorum. 

Sivas'ın eğitimden sorumlu yöneticisi olmanın onurunu yaşarken bizlerden önce şehrimizin eğitimine katkı sağlayan, istikbalimiz olan çocuklarımıza ve gençlerimize hizmet eden tüm yöneticilerimize bu değerli hizmetleri için teşekkür ediyorum.

Eğitim öğretim süreçlerinin bütün kademelerinde görev almış bir eğitimci olarak,  şehrimizi yapıcılığı temel alan bir anlayışla hep birlikte eğitim anlamında daha ileriye taşımanın mücadelesini vereceğiz. Allah'ın izniyle yiğitlik yurdu güzel şehrimiz Sivas'ta mesai mefhumu gözetmeksizin il müdür yardımcılarımız, şube müdürlerimiz, ilçe müdürlerimiz, okul müdürlerimiz ve en önemlisi de eğitimin mimarı öğretmenlerimiz başta olmak üzere tüm çalışma arkadaşlarımız ve evlatlarını bizlere emanet eden değerli velilerimizin destekleriyle çocuklarımıza en güzel eğitim ortamını sunmanın temel vazifemiz olduğu şuuruyla her zaman hareket edeceğiz.

Bu inançla, bugünden itibaren Sivas'ta eğitime dair sözü, fikri, projesi olan herkese gönlümüzün ve makamımızın kapısı açık olacaktır. Bakanlığımızın belirlediği eğitim politikalarını bütün yol arkadaşlarımızla gönül birliğiyle vazife şuuru içerisinde gerçekleştirip Sivas halkına hizmet etmenin bahtiyarlığını yaşayacağız.

Bu yolda Rabbimden yâr ve yardımcımız olmasını temenni ediyor ve Sivas'ımıza hayırlı hizmetlerde bulunmayı bizlere nasip etmesini diliyorum.

 

 

Kadı Burhanettin Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 17 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.