SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener'in 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı Birinci Dönem Sonu Mesajı...

Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener'in 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı Birinci Dönem Sonu Mesajı...

Sivas maarif ailesi olarak 2023-2024 eğitim-öğretim yılının birinci dönemini başarılı bir şekilde tamamlarken, sevgili öğrencilerimizin karne heyecanını ve sevincini yürekten paylaşıyorum.  Bu süreçte öğrencilerimiz için var güçleri ile çalışan kıymetli meslektaşlarıma; bu dönemin sağlıklı, verimli, huzurlu bir şekilde tamamlanmasına katkı sunan başta Sayın Valimize, Belediye Başkanımıza, kıymetli velilerimize ve tüm paydaşlarımıza teşekkür ediyorum.

Sevgili Öğrencilerimiz,

Bugün aldığınız karneleriniz sizin kişiliğinizin bir göstergesi değil, dönem boyunca edindiğiniz kazanımların edinilme düzeyini ölçen bir araçtır. Bunun yanı sıra karnelerinizin, güçlü ve zayıf yönlerinizideğerlendirmeniz ve bir dahaki döneme eksikliklerinizi tamamlamanız için bir fırsat olacağını da unutmayın. Sizler bizim en kıymetlilerimizsiniz ve tüm çalışmalarımızın merkezinde sizler varsınız. Her birinizin eğitim yolculuğunda her zaman yanınızdayız. Tatilinizi faydalı bilgilerin ışığında, verimli bir şekilde geçirmenizi ve bol bol kitap okumanızı istiyorum.

Kıymetli Meslektaşlarım,

Dönem içinde yaptığınız özverili ve başarılı çalışmalarınızdan dolayı her birinize ayrı ayrı teşekkür ederim. Valiliğimiz himayelerinde 7 alt başlık altında yürüttüğümüz HEDEF Projemiz ve akademik başarının artırılması adına başlattığımız MİRAS Projemiz ile temel amacımız, çocuklarımızın millî ve manevi değerleri önceleyen; nitelikli, sağlıklı ve akademik anlamda başarılı nesiller olarak yetişmesidir. Bu projelerimizin başarıya ulaşabilmesi için en büyük gücümüz, projelerimizin sahadaki uygulayıcıları olan siz öğretmenlerimizsiniz. Kıymetli öğretmenlerim, sizlere ilim ve irfanınızla kalbine dokunduğunuz tüm öğrencilerimiz için tekrar teşekkür ediyor, ailenizle sağlıklı mutlu bir tatil dönemi geçirmenizi diliyorum.

Değerli Velilerimiz,

Çocuklarınız sizin olduğu gibi bizim de en değerli varlıklarımız. Onların sağlıklı, huzurlu ve güvenli bir ortamda eğitim görmeleri için hiç durmadan çalışıyoruz. Okullarımızda aldığımız güvenlik önlemleri ile öğrencilerimizi olabilecek tehlikelerden korumaya çalışıyor, bizlere emanet olan öğrencilerimizin fiziksel, duyuşsal ve zihinsel sağlıklarını destekleyen öğrenme ortamları oluşturuyoruz. Bunların yanı sıra okul bahçelerini çocukların dijital bağımlılıktan, bilgisayar oyunlarından ya da benzeri sosyal medya platformlarından uzaklaşarak gönüllerince vakit geçirdikleri ortamlar olacak şekilde yeniliyoruz. Hem okul koridorlarını daha güzel ve öğrenmeyi teşvik edici hale getiriyor hem de okul bahçelerimize geleneksel oyun alanları çizerek öğrencilerimizin eğlenceli vakit geçirmelerini sağlıyoruz. Bu bağlamda eğitime verdiğiniz her türlü destek ve gösterdiğiniz hassasiyet için teşekkür ediyor, tatilin sizler ve değerli evlatlarınız için sağlıkla geçmesini temenni ediyorum.

Kadı Burhanettin Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 17 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.