SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener'in 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı...

Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener'in 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı...

"Bugün, milletimizin bağımsızlık mücadelesinin simgesi ve gençlerimize emanet edilen 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı büyük bir coşkuyla kutluyoruz! Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a çıkarak başlattığı Kurtuluş Savaşı, milletimizin azmi ve kararlılığıyla zafere ulaşmış ve Cumhuriyetimizin temelleri atılmıştır. 

Bu özel gün, ezelden beri hür yaşamış bir milletin ebediyen hür yaşama idealinin tüm cihanda yankılanışıdır. Kadim bir medeniyetin vârisi olarak gençlerimize düşen; tarihi doğru okumak, canları pahasına bu toprakları vatan kılan atalarımızın emanetlerine sahip çıkmak, millî ve manevi değerlerimizi korumak, ay yıldızlı bayrağımızı her daim gururla dalgalandıracak işlere imza atmaktır. 

Sevgili Gençler;

Sizler, tarihten aldığınız ilham ve çağın gereklerine göre bilimin her kolundan beslenmiş bir donanımla yarınlarımızın teminatısınız. Sizlerin hayalleri, hedefleri, fikir ve beklentileri son derece önem arz etmektedir. Bizler sizin içinizde taşıdığınız enerjinize, heyecanınıza, coşku ve arzularınıza duyduğumuz saygıyla her zaman yanınızda olacağız. Bizler, sizlerin bu ülkeyi başarıdan başarıya koşturacak bir heyecan ve ülküyü kalbinizde taşıdığınızı biliyoruz. Ülkemizi; Bilimde, Sanayide, Teknolojide, Sanatta ve Sporda en üst sıralara taşıyacağınıza dair ümitlerimizi her daim canlı tutuyoruz. 

 Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Kurtuluş Savaşımızın bütün kahramanlarını, aziz vatanımız uğruna mücadele eden tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor; 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyorum."

Kadı Burhanettin Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 17 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.