SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 104. Yıl Dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 104. Yıl Dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Bugün, Türkiye Cumhuriyeti'nin en önemli değerlerinden biri olan egemenliğin, millete ait olduğunu vurgulayan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı büyük bir gurur ve sevinçle kutluyoruz!  23 Nisan, meclisimizin açıldığı, temellerinin Sultan Şehrimizde atıldığı Cumhuriyetimizin aslî bir unsurudur. Türk tarihinin ve istiklal Harbi'nin önemli bir dönüm noktası, aziz milletimizin tarihin tanıklığında verdiği kutlu mücadelenin kıymetli bir vesikasıdır.

Sevgili Çocuklar;

Sizler, ülkemizin ve dünyamızın yarınlarını şekillendirecek olan en büyük umutlarımızsınız. Sizlerin neşesi, coşkusu ve masumiyeti, her şeyden önemlidir. Sizlere sağlıklı bir yaşam, iyi eğitim olanakları ve sevgi dolu bir çevre sağlamak; sizlerin haklarına saygı göstermek, güvenli bir ortamda büyümenizi sağlamak ve hayallerinizi gerçekleştirmeye destek olmak en büyük sorumluluğumuzdur.

Bu anlamlı gün, aynı zamanda dünyanın dört bir yanındaki tüm çocukların kardeşliğini ve geleceğe olan inancını simgelemektedir. Bugünü kutlarken geleceğimizin teminatı olan tüm çocuklarımıza daha yaşanabilir bir dünya ve mutlu bir gelecek diliyorum. Tüm dünya çocuklarının masumiyete, merhamete, şefkate ses oldukları, refah ve huzur içerisinde büyüdükleri bir dünya için çalışmaya tüm gücümüzle devam edeceğiz...

Bu duygu ve düşüncelerle Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 104. yıl dönümünü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı en kalbî duygularımla kutluyorum. Meclisimizin ilk Başkanı ve Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere ebediyete irtihal eden devlet büyüklerimizi, İstiklal Savaşı kahramanlarımızı, şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyorum.

Kadı Burhanettin Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 17 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.