SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener, Süleyman Demirel Ortaokulunu ziyaret etti. Yener, Millî Eğitim Bakanlığınca düzenlenen "Dönem Sonu Faaliyet Haftası" kapsamında gerçekleştirilen faaliyetlere katılan öğrenciler ile bir araya geldi.

Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener, Süleyman Demirel Ortaokulunu ziyaret etti. Yener, Millî Eğitim Bakanlığınca düzenlenen

Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener, Süleyman Demirel Ortaokulunu ziyaret etti. Okul binasında incelemelerde bulunan Yener, okulda yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı. Daha sonra sınıfları ziyaret eden Yener, Millî Eğitim Bakanlığınca Düzenlenen; "Dönem Sonu Faaliyet Haftası" kapsamında gerçekleştirilen etkinliklere katılan öğrencilerle bir araya geldi. 1. Dönemin son haftasının sanatsal, kültürel, sportif ve bilimsel faaliyetlerle, dolu dolu ve eğlenceli bir şekilde geçtiğini belirten Yener, öğrencilerle etkinlikler hakkında sohbet etti.

Öğrencilerle birlikte Türkiye Uzay Ajansı tarafından hazırlanan "Ay Yıldızımız Çok Yakında Uzayda" adlı videoyu izleyen Yener, Türkiye'nin ilk astronotu olan Alper Gezeravcı'nın bu gece saat 01.11'de uzaya gideceğine vurgu yaparak, "Bu bizim için büyük bir gurur kaynağı. Gelecekte sizler de ülkemizin bilim ve teknoloji alanındaki gelişimine katkı sağlayacak, belki de uzay çalışmalarında görev alacaksınız." dedi.

Daha sonra 8. sınıf öğrencileri ile bir araya gelen Yener, bu yıl LGS'ye girecek olan öğrencilere önemli tavsiyelerde bulundu. Sınava hazırlık döneminin verimli bir şekilde değerlendirilmesi gerektiğine vurgu yapan Yener, hem kendinize hem de derslerinize yeterli zamanı ayırın. Planlı çalışın ve sadece derslerinize odaklanın." dedi.

Bu süreçte destekleme ve yetiştirme kurslarının da çok önemli olduğuna dikkat çeken Yener, "Sizlerin akademik başarısını yukarılara taşımak için hazırladığımız kurslara katılmanızı ve bu kurslardan en iyi şekilde istifade etmenizi istiyoruz." İfadelerini kullandı.

Sınıf ziyaretlerinin ardından okulda görev yapan öğretmenler ile bir araya gelen Yener, bir süre okulda yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı. Yener, "Sivas Valiliği himayesinde Millî Eğitim Müdürlüğümüzce yürütülen HEDEF ve MİRAS Projelerimiz ile öğrencilerimizin akademik başarılarını artırmak, sosyal, kültürel, sanatsal faaliyetlere katılma ve millî/manevi değerlerine sahip çıkma noktasında sizlerin gayret ve desteği ile önemli çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Özverili çalışmalarınız için teşekkür ediyorum." dedi.

Yener, daha sonra öğretmenlerin görüş, öneri ve taleplerini dinledi.

17-01-202417-01-202417-01-202417-01-202417-01-202417-01-202417-01-2024

Kadı Burhanettin Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 17 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.