SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener, Sivas'taki özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinin kurucuları ve müdürleri ile değerlendirme toplantısında bir araya geldi.

Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener, Sivas'taki özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinin kurucuları ve müdürleri ile değerlendirme toplantısında bir araya geldi.

Sivas'taki özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinin çalışmaları değerlendirme toplantısında ele alındı. Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener Başkanlığında müdürlüğümüz A Blok Toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya, birim amirlerimiz, Rehberlik ve Araştırma Merkezi idarecileri, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinin kurucuları ve müdürleri katıldı.

Toplantıda, Millî Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Yönetmeliği hükümlerine göre açılan ve faaliyetlerini sürdüren merkezlerin çalışmaları, eğitim programları ve planlamaları değerlendirildi.

Özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinin önemli bir alanda hizmet verdiklerini belirten Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener, "Özel eğitime ihtiyaç duyan bireylerin gelişimine katkı sağlayan merkezlerimizin görev ve sorumlulukları çok büyük. Onların hayata hazırlanmaları, çevresine uyum sağlayan ve üretici bireyler olabilmeleri için bakanlığımızca hazırlanan özel eğitim programının eksiksiz ve etkin bir şekilde uygulanması, gerekli imkân ve koşulların eksiksiz bir şekilde sağlanması çok önemli. Bu noktada göstermiş olduğunuz hassasiyet için teşekkür ediyorum." dedi.

Bir süre özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinin kurucuları ve müdürleri ile sohbet eden Yener, görüş, öneri ve talepleri de dinledi. Birim amirlerimiz ise toplantının son bölümünde sorumluluk alanlarıyla ilgili konularda önemli bilgilendirmelerde bulundu.

Kadı Burhanettin Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 17 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.