SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener, Sivas Organize Sanayi Bölgesi Sanayiciler Derneği (SOSAD) tarafından düzenlenen mesleki eğitim-iş dünyası değerlendirme toplantısına katıldı.

Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener, Sivas Organize Sanayi Bölgesi Sanayiciler Derneği (SOSAD) tarafından düzenlenen mesleki eğitim-iş dünyası değerlendirme toplantısına katıldı.

Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener, Sivas Organize Sanayi Bölgesi Sanayiciler Derneği (SOSAD) tarafından düzenlenen mesleki eğitim-iş dünyası değerlendirme toplantısına katıldı. 1. OSB'deki bir sanayi kuruluşunda düzenlenen programa STSO Meclis Başkanı Osman Yıldırım, Sivas Organize Sanayi Bölgesi Sanayiciler Derneği (SOSAD) Başkanı İsmail Timuçin ve iş insanları katılım sağladı.

İş dünyasının mesleki eğitimden beklentileri, nitelikli işgücünün sağlanması için yürütülebilecek ortak çalışmalar, yeni oluşan iş alanlarına yönelik alan/dalların oluşturulmasına yönelik taleplerin değerlendirildiği toplantıda, Şube Müdürümüz Özkan Çamcı tarafından mesleki eğitim alalında yürütülen çalışmalara yönelik kapsamlı bir sunum gerçekleştirildi.

Toplantıda konuşan Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener, Mesleki Eğitimin, Türkiye'nin kalkınması ve dünya ile rekabet edebilir olması açısından büyük önem taşıdığını belirterek, bu alanda yürütülen çalışmalara değindi. 10 Meslek Lisesi ve 2 Mesleki Eğitim Merkezi bulunan Sivas'ın mesleki eğitim altyapısının oldukça iyi konumda olduğuna dikkat çeken Yener, şu ifadeleri kullandı:

"Hızla gelişen ve değişen dünyamızda, sanayi kuruluşlarımızın bu gelişim ve değişime ayak uydurabilmeleri için nitelikli işgücünün sağlanması çok önemli. Bu nedenle mesleki eğitime büyük önem veriyor, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın meslek edinmeleri, bilgili donanımlı, sürekli kendini geliştiren bir altyapı ile aktif işgücüne katılımlarını hedefliyoruz. Bu noktada yürüttüğümüz çalışmaları iş dünyamız ile sık sık bir araya gelerek, sektörel talepleri de değerlendirerek şekillendiriyoruz." dedi.

SOSAD Başkanı İsmail Timuçin ise iş dünyasının ihtiyaç duyduğu nitelikli iş gücünün karşılanmasının ancak mesleki eğitime verilen önem ve bu alanda yürütülen etkin çalışmalarla sağlanabileceğine vurgu yaptı. Timuçin, Sivas'ta, Millî Eğitim Müdürlüğümüz işbirliğinde bu alanda önemli çalışmalar yürütüldüğüne vurgu yaptı.

TSO Meclis Başkanı Osman Yıldırım ise mesleki eğitim alanında yürütülen çalışmaların iş dünyasının görüşlerinin alınarak şekillendirilmesinin sektörel taleplerin karşılanması ve ihtiyaç duyulan nitelikli işgücünün sağlanması noktasında büyük önem taşıdığını ifade etti.

İş insanları ve iş dünyasının temsilcileri de programda, görüş, öneri ve taleplerini dile getirdi.

03-07-202403-07-202403-07-2024

Kadı Burhanettin Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 17 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.