SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener, Sivas Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinde öğrenci ve öğretmenler ile bir araya geldi.

Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener, Sivas Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinde öğrenci ve öğretmenler ile bir araya geldi.

Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener, Sivas Kız Anadolu İmam Hatip Lisesini ziyaret etti. Okul binası ve çevresinde incelemelerde bulunan Yener, okulun durumu hakkında bilgi aldı. Yener, daha sonra okulda görev yapan öğretmenler ile bir araya gelerek sohbet etti. Millî Eğitim Bakanlığının politikaları doğrultusunda Sivas Valiliği himayesinde Müdürlüğümüzce hayata geçirilen HEDEF ve MİRAS Projelerine değinen Yener; "Çocuklarımızın sporda, sanatta, bilimde ve hayatın her alanında başarılı olmalarını sağlamak, millî ve manevi değerlerine bağlı bireyler olarak geleceğe hazırlamak için var gücümüzle çalışıyoruz. Tüm bu projelerin ve çalışmaların ana uygulayıcısı sizlersiniz. Sizlerin desteği olmadan istediğimiz başarıları yakalayabilmemiz mümkün değil. Çocuklarımızın akademik başarısını artırmak için yoğun bir çalışma temposu uygularken, değerler eğitimine de büyük önem veriyoruz. Onlara en iyi şekilde rehberlik etmeli, onlar için birer model olmalıyız. Her birinize gösterdiğiniz gayret ve özverili çalışmalarınız için teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

Yener, öğretmenlerin görüş, öneri ve taleplerini de dinledi. Daha sonra sınıf ziyaretinde bulunan Yener, bir süre öğrencilerle sohbet ederek önemli tavsiyelerde bulundu. Başarmak için gayret göstermek ve inanmak gerektiğini belirten Yener, "Başaracağınıza inanın ve çok çalışın. Kendinize güvenin ve gelecek için hayaller kurun." dedi. Yener, Millî Eğitim Bakanlığınca öğretmen ve öğrencilerin hizmetine sunulan dijital eğitim platformlarının da önemine dikkat çekerek, EBA ve ÖDS'nin sağladığı akademik imkanlardan en iyi şekilde faydalanılması gerektiğine vurgu yaptı.

11-12-202311-12-202311-12-202311-12-202311-12-2023

Kadı Burhanettin Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 17 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.