SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener, Şems-i Sivasi İmam Hatip Ortaokulunda görev yapan öğretmenler ile bir araya geldi.

Bir süre öğretmenlerle sohbet eden Yener; "Çocuklarımızı sevgimizle kuşatmalı önce gönüllerine dokunmalıyız." dedi.
Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener, Şems-i Sivasi İmam Hatip Ortaokulunda görev yapan öğretmenler ile bir araya geldi.

Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener, Şems-i Sivasi İmam Hatip Ortaokulunu ziyaret etti. Okul idarecilerinden okulun durumu hakkında bilgi alan Yener, daha sonra okulda görev yapan öğretmenler ile bir araya gelerek sohbet etti.

Sivas Valiliği himayesinde Millî Eğitim Müdürlüğümüzce hayata geçirilen HEDEF ve MİRAS Projeleri kapsamında yürütülen çalışmalara değinen Yener, "Bu çalışmalarla hem öğrencilerimize akademik destek sağlıyor, hem sosyal, sportif ve sanatsal, bilimsel alanlardaki gelişimlerine katkı sağlıyoruz. Tüm bu süreçleri yürütürken en çok önemsediğimiz husus ise milli ve manevi değerlerimizdir. Çocuklarımızı milli ve manevi değerlerine bağlı, vatan ve bayrak sevgisi ile yetiştiremezsek diğer kazanımlarının ne kendilerine, ne ülkemize ne de bizlere bir faydası olmayacaktır. Çocuklarımızı sevgimizle kuşatmalı önce gönüllerine dokunmalıyız. Çünkü onların gönlüne girmeden zihnine girmemiz, hükmedebilmemiz mümkün değil. Onlara en iyi şekilde rehberlik etmeli, doğruluğu, iyiyi ve değerlerimizi en iyi şekilde aşılamalı herhangi bir kirli zihniyetin ya da yapının onların kafasını karıştırmasına asla müsaade etmemeliyiz. Bunun yolu da onlarla gönül bağı kurmaktan, onlara rol model olmaktan geçiyor. O nedenle, sorumluluğumuz çok büyük. Her birinize bu bilinçle, fedakârca görev yaptığınız için ayı ayrı teşekkür ediyorum." dedi.

Yener, daha sonra öğretmenlerin görüş, öneri ve taleplerini dinledi.

31-10-202331-10-202331-10-2023

Kadı Burhanettin Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 17 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.