SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener, Selçuk Anadolu Lisesini ziyaret ederek okul idarecileri ve öğretmenler ile bir araya geldi.

Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener, Selçuk Anadolu Lisesini ziyaret ederek okul idarecileri ve öğretmenler ile bir araya geldi.

Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener, Selçuk Anadolu Lisesini ziyaret etti. Okul binasında incelemelerde bulunan Yener, idarecilerden okulda yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı. Yener, daha sonra okulda görev yapan öğretmenler ile bir araya geldi.

Öğretmenlere özverili çalışmalarından dolayı teşekkür eden Yener, "Tarihi okullarda okumak öğrencilere farklı bir motivasyon veriyor. Bu okulumuz da tarihi yapısı olan bir okulumuz. Çocuklarımızın eğitim süreçleri boyunca hem sosyal gelişimleri noktasında hem de akademik gelişimleri noktasında bu tarihi dokudan ilham alarak derslerine odaklanmaları umuyoruz." dedi. 

"Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli" yeni müfredat taslağı hakkında öğretmenlerin görüş ve önerilerini dinleyen Yener, "Çalışma programına baktığımızda öğrenci merkezli bir program. Öğrencilerimizi sıkmadan daha anlaşılabilir bir eğitim sürecinin geçirilmesi öngörülüyor. Müfredatta ciddi bir sadeleşme var ve bu sadeleşmenin avantajı çocuklarımıza konuları daha iyi aktarma ve daha iyi çözümleme fırsatı sunuyor. Uzun bir süre üzerinde çalışılan programın güzel sonuçlar vereceğine inanıyoruz. Bizler elimizden geldiği kadarıyla gerek velilerimize gerekse öğrencilerimize yeni müfredat ile ilgili bilgilendirmeleri yapmalıyız." dedi. 

YKS hazırlık sürecine de değinen Yener, "Öğrencilerimiz özellikle rehber öğretmenlerimiz öncülüğünde YKS hazırlık sürecini verimli bir şekilde geçirmeli. Bu süreçte öğrencilerimizin moral ve motivasyonlarını en üst seviyeye yükseltmeliyiz." ifadelerini kullandı.

02-05-202402-05-202402-05-2024

Kadı Burhanettin Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 17 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.