SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener, Şehit Üsteğmen Nizamettin Songur İlkokulu/Ortaokulunu ziyaret etti. Yener, Millî Eğitim Bakanlığınca düzenlenen "Dönem Sonu Faaliyet Haftası" kapsamında düzenlenen etkinliklere katılan öğrenciler ile bir araya geldi.

Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener, Şehit Üsteğmen Nizamettin Songur İlkokulu/Ortaokulunu ziyaret etti. Yener, Millî Eğitim Bakanlığınca düzenlenen

Millî Eğitim Bakanlığınca bu yıl ilk kez yarıyıl tatilinden önceki son haftada öğrencilerin keyifli ve öğretici bir hafta geçirmeleri; sanatsal, kültürel, sportif ve bilimsel faaliyetlere katılmalarının teşvik edilmesi için; "Dönem Sonu Faaliyet Haftası" düzenleniyor. Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener bu kapsamda Şehit Üsteğmen Nizamettin Songur İlkokulu/Ortaokulunu ziyaret ederek dönem sonu etkinliklerine katılan öğrencilerle bir araya geldi. Sınıfları ziyaret eden Yener, bir süre öğrencilerin etkinliklerine eşlik etti. Yener, öğretmenlerden etkinlikler hakkında bilgi aldı.

Daha sonra 8. sınıf öğrencileri ile bir araya gelerek bir süre sohbet eden Yener, öğrencilere başarı dileklerini iletti. Öğrencilerden LGS'ye iyi hazırlanmalarını ve bu süreçte sadece derslerine odaklanmalarını isteyen Yener, sınava hazırlanma sürecinde planlı hareket etmenin önemini de vurguladı.

Yener, sınıf ziyaretlerinin ardından okulda görev yapan öğretmenlerle bir araya geldi. Özverili çalışmalarından dolayı öğretmenlere teşekkür eden Yener, Sivas Valiliği himayesinde Millî Eğitim Müdürlüğümüzce yürütülen HEDEF ve MİRAS Projelerinin önemine değindi. Yener, "Bu projelerle öğrencilerimizin akademik, sosyal, sportif ve sanatsal alanlardaki gelişimlerine katkı sağlamayı hedefliyoruz. Tüm bu çalışmaları titizlikle yürütüyor ve takip ediyoruz ancak, bu projelerin sahadaki uygulayıcıları okul idarecilerimiz ve siz öğretmenlerimizsiniz. Sizlerin gayret ve desteği olmadan bu çalışmaların başarıya ulaşması mümkün değil. Her birinize özverili çalışmalarınız için teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

Millî Eğitim Bakanlığınca düzenlenen "Dönem Sonu Faaliyet Haftası" etkinliklerinin önemine de vurgu yapan Yener, öğrencilerin keyifli ve dolu dolu bir hafta geçirmelerinde bu etkinliklerin önemli olduğunu dile getirdi.

16-01-202416-01-202416-01-202416-01-202416-01-202416-01-2024

Kadı Burhanettin Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 17 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.