SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener, Şehit Üsteğmen Cemalettin Yılmaz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret ederek öğrenci ve öğretmenler ile bir araya geldi.

Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener, Şehit Üsteğmen Cemalettin Yılmaz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret ederek öğrenci ve öğretmenler ile bir araya geldi.

Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener, Şehit Üsteğmen Cemalettin Yılmaz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret etti. Okul binasında incelemelerde bulunan Yener, daha sonra sınıfları ziyaret ederek öğrenciler ile sohbet etti. Matematik dersi işleyen öğrencilere önemli tavsiyelerde bulunan Yener, "Matematiğinizin güçlü olmasını istiyorsanız çok okumanız ve sorgulamanız lazım. Eğer hızlı okuyor, hızlı düşünüyor, iyi analiz ve iyi analitik yapıyorsanız çözemeyeceğiniz hiçbir problem yoktur." dedi.

Yener, sınıf ziyaretlerinin ardından okulda görev yapan öğretmenler ile bir araya geldi. Öğretmenlerle sohbet ederek görüş, öneri ve talepleri dinleyen Yener; "Sizlerin gayret ve desteği ile eğitim alanında önemli proje ve çalışmalar yürütüyoruz. Bu çalışmaların öğrencilerimizin başarısına yansıması bizleri mutlu ediyor. Hepinize emekleriniz ve gayretiniz için teşekkür ediyorum." dedi.

Eğitimin, ailede başladığına dikkat çekerek, öğrenme sürecinde annenin rolünün çok önemli olduğuna vurgu yapan Yener, annelerin eğitim alanındaki çalışmalara katılımının sağlanması gerektiğini ifade etti. Yener, "Hepimizin ilk öğretmeni olan annelerimizi spora, kitap okumaya teşvik edebilirsek çocuklarımızın yarınları daha aydınlık olacak." ifadelerini kullandı.

MİRAS Projesi kapsamında yürütülen çalışmalara da değinen Yener, YKS'ye girecek olan öğrencilerin haftalık olarak deneme sınavlarına girmeleri ve sınav iklimine alışmaları gerektiğine vurgu yaptı. Yener; "Sizlerin öncülüğünde öğrencilerimizden sene sonunda güzel sonuçlar bekliyoruz." dedi.

Yener, daha sonra okul kantininde incelemelerde bulundu.

04-03-202404-03-202404-03-202404-03-202404-03-2024

Kadı Burhanettin Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 17 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.