SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener, Okullar Bölgesindeki okulların idarecileri ile toplantıda bir araya geldi. Toplantıda, bölgedeki okulların güvenliği, ortak alanların düzeni ve okul güvenliği konusunda alınacak tedbirler ele alındı.

Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener, Okullar Bölgesindeki okulların idarecileri ile toplantıda bir araya geldi. Toplantıda, bölgedeki okulların güvenliği, ortak alanların düzeni ve okul güvenliği konusunda alınacak tedbirler ele alındı.

Okullar bölgesinde alınacak güvenlik tedbirleri ve planlamalar değerlendirme toplantısında ele alındı. Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener Başkanlığında Şehit Muhammed Onur Demir Anadolu Lisesinde gerçekleştirilen toplantıya, Gültepe Mahallesindeki Okullar Bölgesi yerleşkesinde bulunan okulların idarecileri katıldı. 8 lisenin bulunduğu kampüs alanındaki ortak kullanım alanlarının temizlik, bakım ve güvenliğine yönelik alınacak tedbirlerinin ele alındığı toplantıda, bağımsız ve bileşen alanlarla ilgili alınması planlanan tedbirler ile okul ve öğrenci güvenliği konusunda alınacak tedbirler masaya yatırıldı. 

Okul ve öğrencilerin güvenliği konusunda ortak ve bağımsız çalışmaların yürütüleceği bölgenin öğrenciler açısından en güvenli hale getirilmesi noktasında gereken çalışmaların yapılacağını belirten Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener; "Bu noktada hem bizlere, hem okul idarecilerimize, hem öğretmenlerimize hem de velilerimize büyük sorumluluk düşüyor. Bu çocuklar bizim çocuklarımız ve onların güvenliği bizim için çok önemli. Çocuklarımızın ders saatleri dışında okul içinde veya dışında geçirdiği vaktin çeşitli olumsuzluklara maruz kalacakları bir zaman dilimine dönüşmesini istemiyoruz. Özellikle öğle arasında bu bölgede, okul dışında vakit geçiren çocuklarımızın karşılaşabileceği riskleri ortadan kaldırmak için bazı tedbirleri hayata geçirmemiz gerekiyor. Bu süreci yürütürken tüm okullarımız bağımsız ve ortak kararlarla gereken tedbirleri almalı. Bizim en değerli varlığımız, ülkemizin en önemli gücü, geleceğimizin teminatı olan bu çocuklarımız. O nedenle onların okul içinde olduğu kadar okul dışında da güven içerisinde olmalarını çok önemsiyoruz. Bu nokta üzerimize düşen ne var ise yapacağız. Okullarımıza misafir olarak gelen kişilerin mutlaka kontrolden geçmesi, okula hangi amaçla geldiğinin, kiminle görüşeceğinin kayıt altına alınması çok önemli. Biliyoruz ki her anne baba da bizlere emanet ettiği evlatlarının güvenli bir ortamda eğitim almasını istiyor. Velilerimizin de desteği ile çocuklarımızın maruz kaldığı ya da kalacağı riskleri en aza indirmenin gayreti içerisinde olacağız." dedi.

Bir süre okul idarecileri ile sohbet eden Yener, görüş öneri ve taleplerini de dinledi. Şube Müdürlerimizin de hazır bulunduğu toplantıda, bazı tedbirlerin hayata geçirilmesi için kararlar alındı.

11-10-202311-10-202311-10-202311-10-2023

Kadı Burhanettin Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 17 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.