SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener, Mustafa Taki İmam Hatip Ortaokulu ve aynı binada eğitim veren Kılıçarslan İlkokulunu ziyaret etti.

Öğretmenlerle bir araya gelerek bir süre sohbet eden Yener; "Öğrencilerimizin değerlerimizi en iyi şekilde özümsemesini ve bu değerleri hayatlarının merkezine koymalarını arzuluyoruz."
Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener, Mustafa Taki İmam Hatip Ortaokulu ve aynı binada eğitim veren Kılıçarslan İlkokulunu ziyaret etti.

Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener, Mustafa Taki İmam Hatip Ortaokulu ve aynı binada eğitim veren Kılıçarslan İlkokulunda öğrenci ve öğretmenler ile bir araya geldi. 

Okul binasında incelemelerde bulunan Yener, sınıfları ziyaret ederek bir süre öğrenciler ile sohbet etti. 8. sınıf öğrencilerine tavsiyelerde bulunan Yener, LGS'ye hazırlık sürecini iyi değerlendirmelerini istedi. Yener, "Valiliğimiz himayelerinde hayata geçirdiğimiz HEDEF ve MİRAS Projelerimizle sizlere rehberlik etmek ve akademik başarınızı artırmak için önemli çalışmalar yürütüyoruz. Sizlerin de bu süreçte daha fazla gayret göstermenizi ve derslerinize odaklanmanızı istiyoruz." dedi.

Yener, sınıf ziyaretlerinin ardından Mustafa Taki İmam Hatip Ortaokulu ve Kılıçarslan İlkokulunda görev yapan öğretmenler ile bir araya geldi. Bir süre öğretmenler ile sohbet eden Yener, Sivas Valiliği himayesinde Millî Eğitim Müdürlüğümüzce yürütülen HEDEF ve MİRAS Projeleri kapsamında okulda yürütülen çalışmalar üzerine görüş alışverişinde bulundu. Öğretmenlerin görüş, öneri ve taleplerini dinleyen Yener, Millî Eğitim Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Diyanet İşleri Başkanlığı işbirliğinde yürütülen Çevreme Duyarlıyım Değerlerime Sahip Çıkıyorum Projesi'nin (ÇEDES) önemine değindi. Bu kapsamdaki çalışmaların hassasiyetle yürütülmesini ve öğrencilerin bu çalışmalardan en iyi şekilde istifade etmelerinin sağlanması gerektiğini belirten Yener, "Öğrencilerimizin değerlerimizi en iyi şekilde özümsemesini ve bu değerleri hayatlarının merkezine koymalarını arzuluyoruz. Akademik başarıyı çok önemsiyor bu alanda birçok çalışma yürütüyoruz. Ama en önemlisi; bilgili, kültürlü, millî ve manevi değerlerine bağlı, donanımlı, ahlaklı bir nesil yetiştirebilmek. Bu noktada gösterdiğiniz gayret ve hassasiyetiniz için her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum." dedi.

07-02-202407-02-202407-02-202407-02-2024

Kadı Burhanettin Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 17 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.