SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener, Millî Eğitim Bakanlığınca kamuoyunun görüşüne sunulan "Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli" gündem maddesiyle, merkez okul müdürleri ve eğitim sendikalarının temsilcileri ile bir araya geldi.

Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener, Millî Eğitim Bakanlığınca kamuoyunun görüşüne sunulan

Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener, Millî Eğitim Bakanlığınca kamuoyunun görüşüne sunulan "Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli" gündem maddesiyle, merkez okul müdürleri ve eğitim sendikalarının temsilcileri ile bir araya geldi.

 Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezinde gerçekleştirilen toplantı, Şube Müdürümüz Mesut Kaş'ın yeni müfredat taslağını konu alan sunumu ile başladı. Kaş, uzun soluklu ve kapsamlı bir hazırlık sürecinin ardından kamuoyunun görüşüne açılan yeni müfredat taslağının detayları hakkında bilgi verdi.

Sunumun ardından konuşan Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener, yeni müfredatın 1 haftalık askı sürecinde alınacak görüş ve önerilere göre revize edileceğini hatırlattı. Tüm eğitim camiasının bu sürece katkı sağlaması gerektiğini belirten Yener, "Bakanlığımız, katılımcı bir müfredat oluşturmak için, yürüttüğü hassas çalışmaları kamuoyunun da görüşünü aldıktan sonra neticelendirecek. Öğretmenlerimizin bu süreçteki görüş ve önerileri çok önemli. Hem çocuklarımızın, hem de ülkemizin geleceği için hayati önem taşıyan bu çalışmaya katkı sağlayalım. " dedi.

Yener, sürecin daha etkin bir şekilde duyurulması, öğretmen, öğrenci ve velilere daha anlaşılabilir şekilde aktarılması için okul müdürlerinden gereken hassasiyeti göstermelerini istedi. Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli'nin, bütüncül eğitim yaklaşımını merkeze alan, beceri odaklı ve sadeleştirilmiş içeriklerle öğrencilere ilgili konuyu derinlemesine öğrenme imkânı tanıyan yeni yaklaşımları bünyesinde barındırdığını belirten Yener, üniversite sınavında sorulacak soruların tamamının, öğrencilere dağıtılan ders kitapları ve müfredattan çıkacağını da belirtti.

Daha sonra, okulların bakım ve onarım çalışmalarının yaz tatili sürecinde tamamlanmasını sağlayacak şekilde gerekli hazırlıkların ivedilikle planlanması, yurt dışı gezilerinin takibinin düzenli bir şekilde yapılması, pansiyonların doluluk oranları, taşımalı eğitim, okullarda gerçekleştirilecek tören ve etkinlikler, sosyal sorumluluk projeleri, öğrencilerin okula devam-devamsızlıklarının takibi, LGS ve YKS hazırlık çalışmaları, Destekleme ve Yetiştirme Kursları, MEB Ortaöğretim Genel Müdürlüğünce hizmete sunulan ve zengin eğitim içeriklerinin yer aldığı OGM Materyal platformunun etkin bir şekilde kullanımının sağlanması ve Millî Eğitim Bakanlığınca yürütülen proje/çalışmaların ildeki uygulamaları konu başlıklarına değinildi.

02-05-202402-05-202402-05-2024

Kadı Burhanettin Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 17 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.