SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener, merkez ilçe zümre toplantıları kapsamında Sivas Lisesinde düzenlenen zümre toplantısına katılan Felsefe öğretmenleri ile bir araya geldi.

Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener, merkez ilçe zümre toplantıları kapsamında Sivas Lisesinde düzenlenen zümre toplantısına katılan Felsefe öğretmenleri ile bir araya geldi.

MEB Eğitim Kurulları ve Zümreleri Yönergesine göre Millî Eğitim Müdürlüğümüzce planlanan Sivas Merkez ilçe zümre toplantıları devam ediyor. Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener, bu kapsamda Sivas Lisesinde düzenlenen Zümre Toplantısına Katılan Felsefe Öğretmenleri ile bir araya geldi. Okul salonunda düzenlenen toplantıya Şube Müdürümüz Mesut Kaş da katıldı.

Toplantıda, Bir süre öğretmenlerle sohbet eden Yener, önemli mesajlar verdi. Yener; "Bu ülkenin geleceğinin zengin olması da fakir olması da, refah ve huzur içerisinde olması da olmaması da bizim elimizde. Bu ülkenin geleceğine yön veren, kalkınmasına ve gelişmesine katkı sağlayan insanlarda da olduğu gibi sokaktaki yankesicide de bizim emeğimiz var. Herhangi bir yoğunluk, yorgunluk ya da meşakkatten dolayı köşede kalmış, arka sırada kalmış, ötekileştirilmiş bir çocuğumuza biz dokunamaz isek, bizden önce kirli bir el, zihniyet, mühürlenmiş kalpli birisi ona dokunur, onu oradan alıp başka bir yere götürür ise hayıflanmanın hiçbir kıymeti yok. En nihayetinde ülkemizin gencecik çocuklarını böyle kandırdılar. O nedenle sorumluluğumuz çok büyük. Çocuklarımızın gönlüne dokunmalı, önce kalbine ve gönlüne girmeliyiz. Ülkemizin geleceği için çocuklarımızı en iyi şekilde yetiştirmeli, bilgili, kültürlü, milli ve manevi değerlerine bağlı bir nesil inşa etmeliyiz." ifadelerini kullandı.

Yener, daha sonra öğretmenlerin görüş ve önerilerini dinledi. Daha sonra, bir önceki toplantıda alınan kararlar, zümre ve alanlar arası iş birliği ve uygulama birliği, öğretim programlarında belirlenen ortak hedeflere ulaşılması, ilçe düzeyinde yapılan sınavlar, ortak sınavlar ve merkezi ortak sınavlar, eğitim-öğretimde kalitenin yükseltilmesi, zümrelerle ilgili müfredatta genel değişikliklerin görüşülmesi konu başlıkları üzerinde duruldu.

07-09-202307-09-202307-09-202307-09-2023

Kadı Burhanettin Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 17 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.