SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener, LGS ve YKS hazırlıkları ve öğrencilerin başarısını artırmaya yönelik yürütülen rehberlik faaliyetlerinin değerlendirildiği toplantıda il merkezindeki psikolojik danışman/rehber öğretmenler ile bir araya geldi.

Toplantıda konuşan Yener, "Arzu ettiğimiz başarıları yakalayabilmemiz için sizlerin rehberliğine ihtiyacımız var" dedi.
Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener, LGS ve YKS hazırlıkları ve öğrencilerin başarısını artırmaya yönelik yürütülen rehberlik faaliyetlerinin değerlendirildiği toplantıda il merkezindeki psikolojik danışman/rehber öğretmenler ile bir araya geldi.

Sivas'ta LGS ve YKS hazırlık sürecinde öğrencilerin akademik başarısını artırmaya yönelik gerçekleştirilen çalışmalar ve bu kapsamda yürütülen rehberlik faaliyetleri değerlendirme toplantısında ele alındı.

Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener, Sivas Bilim ve Sanat Merkezi Konferans Salonunda gerçekleştirilen toplantıda il merkezindeki okul/kurumlarda görev psikolojik danışman ve rehber öğretmenler ile bir araya geldi. Toplantıda ilk olarak Sivas Valiliği himayesinde müdürlüğümüzce yürütülen MİRAS Projesi kapasımda il geleninde yürütülen akademik çalışmalarla ilgili Sivas Ölçme ve Değerlendirme Merkezince hazırlanan bir sunum gerçekleştirildi. Sunuda, bu çalışmalarla elde edilen veriler ışığında il genelindeki başarı durumu analizlerini konu alan kapsamlı bir bilgilendirme de yapıldı.

Daha sonra Cumhuriyet Üniversitesi Eğitim Fakültesi, Eğitim Bilimleri Bölümü, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Dr. Firdevs Adam, akademik başarının artırılmasına yönelik yürütülebilecek rehberlik çalışmaları üzerine bir sunum yaptı. Adam, "Öğrencilerin Sınav Başarısında Rehberlik ve Danışmanlığın Rolü, Öğrenci Motivasyonunu Artırma Yöntemleri, Etkili Zaman Yönetimi Stratejileri, Stres Yönetimi Teknikleri, Etkili Ders Çalışma Stratejileri, Aile Katılımının Önemi ve Yöntemleri" konu başlıklarında önemli paylaşımlarda bulundu.

"BAŞARI ROTAMIZIN REHBERLERİ SİZLERSİNİZ"

Sivas'ta akademik başarıyı artırmaya yönelik yürütülen çalışmaların öğrenciler üzerinde olumlu etkileri olduğuna vurgu yapan Yener, "Öğrencilerimizin moral ve motivasyonunu yükselterek bu etkiyi daha artırmak ve hedeflediğimiz başarıları yakalamak istiyoruz. Bu noktada sizlerin rehberliği, etkisi çok önemli. Çocuklarımızın gönlüne dokunmalı, onlara yeni ufuklar açmalıyız. Bizler hangi projeyi başlatırsak başlatalım, hangi çalışmayı yaparsak yapalım, sizlerin desteği ve rehberliği olmadan başarılı olmamız mümkün değil. Başarı rotamızın rehberleri sizlersiniz. Her birinize göstermiş olduğunuz hassasiyet ve özverili çalışmalarınız için teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

Bugün gerçekleştirilen toplantıda rehberlik faaliyetlerinin akademik başarıya olan etkisi ve akademik başarıyı artırmaya yönelik yürütülebilecek çalışmaların ele alındığını belirten Yener, "El ele, gönül gönüle vererek, hem çocuklarımızın hem de ülkemizin geleceği için tüm enerjimizi sahaya yansıtacağız. Görüş ve önerilerinizle yürüttüğümüz proje ve çalışmalara da rehberlik etmenizi arzuluyoruz." dedi.  

Konuşmasının ardından öğretmenlerin görüş ve önerilerini dinleyen Yener, programın sonunda Cumhuriyet Üniversitesi Eğitim Fakültesi, Eğitim Bilimleri Bölümü, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Dr. Firdevs Adam'a teşekkür ederek çiçek ve hediye takdiminde bulundu.

07-03-202407-03-202407-03-202407-03-202407-03-2024

Kadı Burhanettin Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 17 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.