SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener, LGS Hazırlık Süreci Okul Bazlı Değerlendirme Toplantısında merkez ortaokul müdürleri ile bir araya geldi.

Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener, LGS Hazırlık Süreci Okul Bazlı Değerlendirme Toplantısında merkez ortaokul müdürleri ile bir araya geldi.

Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezî sınava yönelik hazırlık çalışmaları değerlendirme toplantısında ele alındı. Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener, müdürlüğümüz hizmet binasında gerçekleştirilen toplantıda il merkezindeki ortaokulların müdürleri ile bir araya geldi.

Toplantıda, MİRAS Projesi kapsamında gerçekleştirilen izleme, kazanım değerlendirme ve ortak sınavlar ile elde edilen veriler ışığında okul okul, ders ders oluşturulan başarı durumu analizleri masaya yatırıldı.

Sivas Valiliği himayesinde Millî Eğitim Müdürlüğümüzce yürütülen; MİRAS Projesi kapsamında öğrencilerin akademik başarısını artırmaya yönelik yürütülen çalışmalara değinen Yener, bu çalışmaların öğrencilere önemli kazanımlar sağladığını vurguladı. Sınava kısa bir süre kaldığını ve bu sürecin en iyi şekilde değerlendirilmesi gerektiğini belirten Yener, "Hem öğrencilerimizin, hem de öğretmenlerimizin moral ve motivasyonunu üst seviyeye çıkararak süreci en iyi şekilde yönetmeliyiz. Sınav tarihi yaklaştıkça öğrencilerimizde oluşabilecek stres ve kaygıyı gibi durumları ortadan kaldırmamız gerekiyor. Sık sık öğrencilerimizle bir araya gelerek onların motivasyonunu artırmalıyız." dedi.

Bir süre okul müdürleri ile sohbet ederek görüş alışverişinde bulunan yener, talep ve önerileri de dinledi.

 

Kadı Burhanettin Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 17 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.