SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener, Kongre İlkokulunda öğretmen ve velilerle bir araya geldi.

Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener, Kongre İlkokulunda öğretmen ve velilerle bir araya geldi.

Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener, Kongre ilkokulunu ziyaret etti.

Okulda yürütülen proje ve çalışmalar hakkında idarecilerden bilgi alan Yener, daha sonra öğretmenler ile bir araya geldi. Bir süre öğretmenler ile sohbet eden Yener, yapmış oldukları çalışmalardan dolayı teşekkür etti. Yener, İlkokul öğretmenlerinin öğrencilerin üzerinde bıraktığı etkinin çok önemli olduğunu dile getirerek "Çocuklarımıza ilkokulda öğrettiğimiz her şey onların ilerideki hayatlarında kalıcı olan izlerdir. Her öğretmenimizin hayali öğrencilerinde kalıcı izler bırakmaktır. Sizlerin de bu gayret ve çaba içerisinde olduğunuzu biliyorum. Çocuklarımız bizleri model ediniyor. Bizler söylemlerimizle ve eylemlerimizle çocuklarımızın aklında ciddi bir yer ediniyoruz. Bizler onlar için iyi örnekler olmalıyız." ifadelerini kullandı.

Yener, daha sonra okul konferans salonunda düzenlenen veli toplantısında veliler ile bir araya geldi. Veliler ile bir süre sohbet eden Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener, "Çocuklarımız için rol model olmalıyız. Çocuklar bizlerin her hareketini anında taklit ederler. Eylemlerimize ve söylemlerimize bu noktada çok dikkat etmemiz lazım. Bizler kitap okursak onlarda okur, bizler araştırır kendimizi geliştirir bir şeyler üretirsek onlarda araştırır, kendilerini geliştirir ve bir şeyler üretirler. Sizler çocuklarınızın ilk öğretmenlerisiniz. Eğer sizlerden çocuklar üzerinde bir boşluk kaldıysa onu başka birinin telefi etmesi çok zor." dedi. 

Okul sağlığı ve güvenliği konusuna da değinen Yener, "Çocuklarımız en değerli varlıklarımız. Bizim önceliğimiz onların sağlığı ve güvenliği daha sonra ise akademik başarısıdır. Çocuklarımızın sağlıklı beslenmelerine de oldukça önem veriyoruz. Çünkü sağlıklı olmayan ya da güvende olmayan bir çocuğun başarılı olması mümkün değildir." ifadelerini kullandı.

28-02-202428-02-202428-02-202428-02-202428-02-2024

Kadı Burhanettin Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 17 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.