SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener, İlçe Millî Eğitim Müdürleri İle VKS üzerinden toplantı gerçekleştirdi. Toplantıda HEDEF ve MİRAS Projeleri kapsamında yürütülecek çalışmalar ile Ölçme Değerlendirme Yönetmeliği konuları ele alındı.

Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener, İlçe Millî Eğitim Müdürleri İle VKS üzerinden toplantı gerçekleştirdi. Toplantıda HEDEF ve MİRAS Projeleri kapsamında yürütülecek çalışmalar ile Ölçme Değerlendirme Yönetmeliği konuları ele alındı.

Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener, İlçe Millî Eğitim Müdürleri ile Video Konferans Sistemi (VKS) üzerinden toplantı gerçekleştirdi. Sivas Valiliği himayesinde Millî Eğitim Müdürlüğümüzce hayata geçirilen HEDEF ve MİRAS Projeleri kapsamında yürütülecek çalışmaların ele alındığı toplantıda, MEB Ölçme Değerlendirme Yönetmeliği, ortak sınavlar ve okul güvenlik tedbirleri üzerinde de duruldu.

Toplantıda konuşan Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener, Sivas'ın eğitimdeki başarısını artırmak için önemli proje ve çalışmalar planlandığının altını çizerek, bu çalışmaların başarıya ulaşması için güçlü bir iradeye ihtiyaç olduğuna dikkat çekti. Bu nedenle, el ele gönül gönüle vererek, öğretmenlerin moral ve motivasyonunu en üst seviyeye çıkaracak bir eğitim iklimi oluşturmayı arzuladıklarını belirten Yener, "Öğretmenlerimizin gayret ve isteği olmadan hiçbir projeyi başarıya ulaştırmamız mümkün değil. Tüm idarecilerimiz ve öğretmenlerimizle bu süreci yürüteceğiz. Öğrencilerimizin akademik başarılarını artırmanın yanı sıra, millî ve manevi değerlerine bağlı bireyler olarak yetişmeleri için de gereken çalışmaları yapacağız." dedi.

Okul güvenliği konusuna da değinerek, bu konuda gereken hassasiyetin gösterilmesini isteyen Yener, "Çocuklarımız bizlere emanettir. Onların güvenli bir okul ortamında eğitim almaları için gereken tüm tedbirleri almak mecburiyetindeyiz. Çocuklarımızın sadece okul içinde değil okul dışında da hiçbir olumsuzluğa maruz kalmamaları için ne gerekiyor ise yapacağız. Özellikle okula gelen sivil vatandaşların giriş çıkışlarının kontrollü bir şekilde sağlanmasını çok önemsiyoruz. Gelen ziyaretçinin kimlik kaydı, hangi amaçla okula geldiği, kiminle görüşeceği gibi bilgilerin mutlaka ziyaretçi defterine işlenmesi gerekiyor. Okula ziyaretçi olarak ben de gelsem, aynı prosedürün uygulanmasını istiyoruz." İfadelerini kullandı.

 Şube Müdürlerimizin sorumluluk alanları ile ilgili konularda bilgilendirmelerde bulunduğu toplantıda, İlçe Millî Eğitim Müdürleri de görüş, öneri ve taleplerini dile getirdi.

10-10-202310-10-202310-10-2023

Kadı Burhanettin Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 17 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.